PARTNER PORTALU

Deweloperzy inwestują w dużych miastach

Z punktu widzenia inwestora na rynku mieszkaniowym popularne będą te regiony, które przyciągają konsumentów i oferują atrakcyjną infrastrukturę - uważa Sławomir Doliński, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej firmy Dolcan.

Autor: Housemarket.pl 14 kwietnia 2015 08:41

Zarówno wśród deweloperów, jak i kupujących największą popularnością cieszą się duże ośrodki miejskie oraz miejscowości zlokalizowane w atrakcyjnych obszarach kraju.

W Warszawie od dłuższego czasu obserwujemy silny rozrost infrastruktury dzielnic oddalonych od centrum. Niegdyś te rejony nie były pożądane przez konsumentów  - dziś ze względu na atrakcyjne ceny oraz bliskość zielonych terenów i coraz lepsze skomunikowanie z resztą miasta, dzielnice takie jak Białołęka, Targówek czy Rembertów nabierają na znaczeniu - mówi  Sławomir Doliński, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej firmy Dolcan. - Z punktu widzenia inwestora popularne będą te regiony, które przyciągają konsumentów i oferują atrakcyjną infrastrukturę.

Dużą szansą na utrzymanie wysokiego popytu jest program MdM oraz potencjał polityki Rady Polityki Pieniężnej. Chodzi nie tylko o sam fakt istnienia programu wsparcia zakupu, ale również utrzymanie limitów cenowych MdMu w 1 kwartale 2015 dla Warszawy i województw wobec IV kwartału 2014 roku.

- Łącząc ten fakt z rekordowo niskimi stopami procentowymi, otrzymujemy większą zdolność kredytową co wprost przekłada się na realny wzrost potencjału popytowego u nabywców mieszkań - uważa Sławomir Doliński. -  Tańszy kredyt to tez szansa dla deweloperów na uzyskanie wyższej rentowności sprzedaży i zwiększenie wolumenu inwestycyjnego – tańszy pieniądz to więcej budów i niższe koszty finansowe. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych