PARTNER PORTALU

Deweloperzy inwestujący w apartamenty walczą o centrum miast

Zamożni klienci szukają dużych, porównywalnych z domem, apartamentów w śródmiejskiej lokalizacji. Jednak o działki w centrum miasta jest trudno - na najlepszych gruntach powstają powierzchnie komercyjne.

Autor: Życie Warszawy/housemarket.pl 30 kwietnia 2015 09:12

Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments, ocenia, że rynek luksusowych mieszkań powoli zaczyna się ożywiać. – Widać pewien trend. Ci, którzy kupili domy pod miastem, wracają do centrum. Nie chcą już tracić po półtorej–dwie godziny dziennie na dojazdy – mówi w rozmowie z Życiem Warszawy Marian Okręglicki.

Jego zdaniem w Warszawie deweloperzy będą rozpoczynali maksymalnie jeden–dwa prestiżowe projekty rocznie. O działki w centrum jest trudno. – Na najlepszych gruntach powstają powierzchnie komercyjne – tłumaczy Marian Okręglicki.

Dodaje, że Sawa w swoich inwestycjach oferuje udogodnienia, dzięki którym mieszkanie w apartamentowcu jest równie komfortowe, jak w domu. To zielone tarasy na dachu, sala fitness, ścianka wspinaczkowa, obserwatorium astronomiczne, a nawet pole golfowe na dachu. – Klienci szukają dużych powierzchni, porównywalnych z domem, dlatego nasze apartamenty można łączyć nawet w 200-metrowe lokale – podkreśla prezes Okręglicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych