PARTNER PORTALU

Deweloperzy mało elastyczni wobec hurtowych zakupów mieszkań

Inwestorzy kupujący pakiety mieszkań od deweloperów mogą liczyć na rabaty sięgające 10 proc. ceny ofertowej. Efekty negocjacji warunków zależą od polityki firm deweloperskich.

Autor: rp.pl 11 maja 2015 14:17

Pakietowe transakcje na rynku mieszkaniowym dotyczą dużych klientów inwestycyjnych, a nie zwykłych odbiorców lokali. Zdaniem Sławomira Horbaczewskiego, eksperta na rynku nieruchomości wszystko zależy od strategii dewelopera. Nie wszystkie firmy udzielają rabatów przy pakietowych transakcjach, tak jak nie zawsze są zainteresowane sprzedażą mieszkań na cele inwestycyjne hurtownikom. Jeśli kupujemy więcej niż jedno mieszkanie w danej inwestycji czy z ogólnej oferty jednej firmy deweloperskiej, możemy liczyć na rabat. Wysokość zniżki to kwestie bardzo indywidualne, negocjowane z każdym z klientów-inwestorów z osobna.

Ekspert dodaje jednak, że najczęściej są to kwoty sięgające kilku do kilkunastu procent wartości mieszkania. Kupując mieszkania hurtowo należy wciąż dobrze zarządzać ryzykiem. Kupienie wielu lokali w jednej lokalizacji może zwielokrotnić straty, jeśli lokalizacja okaże się nietrafiona. Zatem warto taki pakiet mieszkań konstruować z mieszkań położonych w różnych lokalizacjach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych