PARTNER PORTALU

Deweloperzy odnawiają lubelskie dzielnice

W największych i najstarszych dzielnicach Lublina zaczyna brakować działek pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy zagospodarowują dotychczasowe nieużytki.

Autor: HouseMarket.pl 22 maja 2015 12:35

Deweloperzy zagospodarowują więc inne tereny, będące do niedawna tylko nieużytkami. Powstają w ten sposób zupełnie nowe osiedla mieszkaniowe, często wraz nowoczesną infrastrukturą drogową, co jest niewątpliwym atutem.

Przykładem jest nowa część dzielnicy Ponikwoda, powstająca pomiędzy ul. Węglarza a ul. Dożynkową. Dojazd samochodem z tej części miasta do centrum zajmuje zaledwie od kilku do kilkunastu minut. – To duża zaleta tej dzielnicy w porównaniu z nowymi osiedlami, budowanymi na południowych krańcach miasta. Ponadto Ponikwoda jest cały czas terenem pełnym zieleni, a zarazem w bliskim sąsiedztwie tutejszych osiedli mieszkaniowych znajduje się wiele sklepów, galeria handlowa z kinem i kilka dużych placówek medycznych – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

– Komfort mieszkania na osiedlach takich, jak nasz Nowy Początek przy ul. Strzeszewskiego 13 i 15, jest porównywalny do tego, co oferują nowe budynki mieszkaniowe powstające w ścisłym centrum miasta. Jednak w przeciwieństwie do nich, mieszkania przy ul. Strzeszewskiego nie są lokalami z najwyższej półki cenowej. Ich zaletą jest zatem jakość za bardzo przystępną cenę  – mówi Jakub Bujalski z lubelskiego biura sprzedaży inwestycji Grupy Napollo, inwestora Osiedla Nowy Początek. Cena nie kłóci się zatem z wysoką jakością, a jest to możliwe i dlatego, że działki inwestycyjne na Ponikwodzie są odpowiednio tańsze niż te w centrum. – Możemy więc zapewnić w atrakcyjnej cenie mieszkania w nowoczesnych, doskonale zaprojektowanych budynkach, wykonanych z wysokiej klasy materiałów z windami, parkingiem podziemnym, własnym terenem zielonym i placem zabaw  – dodaje Bujalski.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych