PARTNER PORTALU

Deweloperzy wrócili na warszawski Mokotów

Mokotów w minionym kwartale okazał się dzielnicą dysponującą największą ofertą deweloperskich mieszkań. Tak dobry rezultat jest w dużej mierze zasługą nowych inwestycji -  wynika z raportu „Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy – I kw. 2015 r.” publikowanego przez Grupę Emmerson.

Autor: Jarosław Skoczeń, Emmerson 29 maja 2015 12:17

Na rynek Mokotowa w samych pierwszych trzech miesiącach 2015 r. trafiło bowiem sześć nowych inwestycji, a wraz z nimi łącznie 569 mieszkań. W pozostałych warszawskich dzielnicach podaż w tym samym czasie została wzbogacona o dużo mniejszą liczbę nowych mieszkań.

Oferta mieszkań na rynku pierwotnym Mokotowa jest bardzo różnorodna – od mieszkań w typowym standardzie popularnym po luksusowe apartamenty w kameralnych budynkach. Różnorodność propozycji sprawia, że rozpiętość cenowa mieszkań na Mokotowie jest bardzo szeroka. Najtańsze lokale w cenie około 6 tys. zł/mkw. można było znaleźć w inwestycjach Mokotów Zen Garden (Prestige Inwestycje) oraz Bokserska 36 (Satoria, rewitalizacja bloku z wielkiej płyty). Ceny najdroższych mieszkań przekraczały próg 20 tys. zł/mkw. – inwestycja Grazioso Apartamenty (Eko Park) oraz Klimt House (Echo Investment). Mieszkania w inwestycjach apartamentowych stanowiły nieco ponad  20proc. całej oferty dzielnicy.

Krzysztof Kołakowski z firmy Emmerson dodaje, iż w II kw. 2015 r. również możemy oczekiwać kolejnych nowych inwestycji w dzielnicy. Wartym odnotowania jest chociażby niedawne rozpoczęcie sprzedaży inwestycji firmy Alnus Development na ul. Bobrowieckiej (123 mieszkania). Jest to niebanalny projekt, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Wymieniona inwestycja wypełnia lukę w tej części Dolnego Mokotowa, gdyż w jej bezpośrednim sąsiedztwie wyprzedały się już wszystkie oferowane tu wcześniej deweloperskie mieszkania. Ponadto projekt oprócz nieszablonowej architektury wyróżnia się na tle pozostałych zachowaniem pomnika przyrody - drzewa „Czarnej Olszy”, które będzie stanowiło centralną część jednego z dwóch wewnętrznych placów. Cena metra kwadratowego inwestycji przy ulicy Bobrowieckiej 10 kształtuje się od 7,8 tys. zł do 10,5 tys. zł.

 

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych