PARTNER PORTALU

Deweloperzy wrócili na warszawski Mokotów

Mokotów w minionym kwartale okazał się dzielnicą dysponującą największą ofertą deweloperskich mieszkań. Tak dobry rezultat jest w dużej mierze zasługą nowych inwestycji -  wynika z raportu „Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy – I kw. 2015 r.” publikowanego przez Grupę Emmerson.

Autor: Jarosław Skoczeń, Emmerson 29 maja 2015 12:17

Na rynek Mokotowa w samych pierwszych trzech miesiącach 2015 r. trafiło bowiem sześć nowych inwestycji, a wraz z nimi łącznie 569 mieszkań. W pozostałych warszawskich dzielnicach podaż w tym samym czasie została wzbogacona o dużo mniejszą liczbę nowych mieszkań.

Oferta mieszkań na rynku pierwotnym Mokotowa jest bardzo różnorodna – od mieszkań w typowym standardzie popularnym po luksusowe apartamenty w kameralnych budynkach. Różnorodność propozycji sprawia, że rozpiętość cenowa mieszkań na Mokotowie jest bardzo szeroka. Najtańsze lokale w cenie około 6 tys. zł/mkw. można było znaleźć w inwestycjach Mokotów Zen Garden (Prestige Inwestycje) oraz Bokserska 36 (Satoria, rewitalizacja bloku z wielkiej płyty). Ceny najdroższych mieszkań przekraczały próg 20 tys. zł/mkw. – inwestycja Grazioso Apartamenty (Eko Park) oraz Klimt House (Echo Investment). Mieszkania w inwestycjach apartamentowych stanowiły nieco ponad  20proc. całej oferty dzielnicy.

Krzysztof Kołakowski z firmy Emmerson dodaje, iż w II kw. 2015 r. również możemy oczekiwać kolejnych nowych inwestycji w dzielnicy. Wartym odnotowania jest chociażby niedawne rozpoczęcie sprzedaży inwestycji firmy Alnus Development na ul. Bobrowieckiej (123 mieszkania). Jest to niebanalny projekt, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Wymieniona inwestycja wypełnia lukę w tej części Dolnego Mokotowa, gdyż w jej bezpośrednim sąsiedztwie wyprzedały się już wszystkie oferowane tu wcześniej deweloperskie mieszkania. Ponadto projekt oprócz nieszablonowej architektury wyróżnia się na tle pozostałych zachowaniem pomnika przyrody - drzewa „Czarnej Olszy”, które będzie stanowiło centralną część jednego z dwóch wewnętrznych placów. Cena metra kwadratowego inwestycji przy ulicy Bobrowieckiej 10 kształtuje się od 7,8 tys. zł do 10,5 tys. zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych