PARTNER PORTALU

Dofinansowanie MdM na zakup domu. Jeszcze więcej chętnych

Nadchodząca jesień zapowiada spory ruch na rynku nieruchomości. Mimo, że program Mieszkanie dla Młodych już się niemal kończy, nadal widać spore zainteresowanie tą formą wsparcia, szczególnie wśród osób które myślą o zakupie domu.

Autor: housemarket.pl 05 października 2017 10:53

Wrześniowe Targi w hali nr 3 MTP zgromadziły ponad 150 wystawców, w tym przede wszystkim deweloperów. Wśród nich były firmy posiadające inwestycje w granicach miasta. Nie brakowało tez propozycji dla osób chcących kupić wymarzony dom pod Poznaniem. To czytelny sygnał, jak dziś funkcjonuje rynek nieruchomości – mieszkańcy, którzy na co dzień są związani z miastem, coraz częściej chcą żyć tuż obok, mając swój dom. Dąbrówka, Komorniki, Suchy Las, Błażejewko, Murowana Goślina, czy Rabowice to miejsca chętnie wybierane przez osoby migrujące na tereny podmiejskie. W tych lokalizacjach powstają kolejne domy i mieszkania, ponieważ cenimy sobie bliskość natury, dogodną lokalizację względem sieci komunikacyjnych, a także przestrzeń.

– Nasi klienci, z którymi się spotykamy, przede wszystkim zwracają uwagę, że w cenie mieszkania, mogą mieć dom z własnym ogrodem. To solidny argument przemawiający za naszą inwestycją – mówi Magdalena Błaszkowiak – Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development. Do oferty dewelopera trafiła niedawno inwestycja Zielone Rabowice II, będąca kontynuacją udanego projektu w tej samej lokalizacji.

Przy ulicy Bliskiej w Rabowicach w ramach inwestycji zostanie przygotowanych 36 domów w zabudowie bliźniaczej, każdy z niezależnym wejściem. Greenbud Development oferuje 22 domy o powierzchni 75 mkw. (typ A) i 14 domów o metrażu 90 mkw. (typ B). Każdy z domów na osiedlu Zielone Rabowice II będzie wybudowany na działce o powierzchni 400 m kw., z przestronnym ogrodem. Warto zaznaczyć, że zainteresowanie nową inwestycją Greenbud Development jest spore. Już 25 domów zostało zarezerwowanych przez klientów, co nie stanowi zaskoczenia, w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej. Startują nowe projekty, popyt wciąż rośnie.

Jednocześnie w przyszłym roku kończy się także program MdM, mający do tej pory pozytywny wpływ na rynek. Warto pamiętać, że niemal każda pula rządowego finansowania była rozdysponowana bardzo szybko.

- Aby uzyskać kredyt i skorzystać ze środków dostępnych w styczniu 2018, należy skompletować dokumenty do przedłożenia w banku odpowiednio wcześniej - najlepiej jeszcze przed końcem roku. Dzięki temu możliwe jest złożenie pełnej dokumentacji w wymaganym terminie, tj. 2 stycznia. W przypadku Zielonych Rabowic II takie rozwiązanie także wchodzi w grę – zauważa Magdalena Błaszkowiak-Pepel.

Domy w Zielonych Rabowicach są dostępne w ramach programu MdM. Warto rozeznać się w tym, co oferuje rynek i podjąć decyzję możliwie szybko. Greenbud Development ma za sobą inwestycje w Paczkowie, Gortatowie, czy Siekierkach Wielkich obok Swarzędza. Łącznie w tych trzech miejscowościach wybudowano 26 lokali - „bliźniaków”. Aktualnie deweloper rozwija inwestycję Zielone Rabowice, złożoną z 30 domów w zabudowie bliźniaczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych