PARTNER PORTALU

Dolnośląska mieszkaniówka krajowym liderem

W okresie styczeń-marzec 2016 r. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w dwunastu województwach, w tym największy w woj. dolnośląskim.

Autor: PAP 18 kwietnia 2016 17:03

Według danych GUS, w okresie styczeń-marzec 2016 r. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w dwunastu województwach, w tym największy w województwie dolnośląskim – o 68,7 proc., lubelskim – o 38,1 proc. oraz mazowieckim – o 32,2 proc. Spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w województwach: w podkarpackim (o 10,3 proc.), zachodniopomorskim (o 6,7 proc.), pomorskim (o 1,9 proc.) i łódzkim (o 1,7 proc.).

W okresie pierwszych trzech miesięcy 2016 r. wzrost liczby mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym odnotowano w dziewięciu województwach, w tym największy: w opolskim (o 153,6 proc.), podkarpackim (o 73,2 proc.) i lubuskim (o 67,4 proc.)

Spadek liczby wydanych pozwoleń lub dokonanych zgłoszeń z projektem budowlanym odnotowano w siedmiu województwach, w tym największy: w województwie podlaskim (o 25,2 proc.), warmińsko-mazurskim (o 20,2 proc.) i zachodniopomorskim (o 13,1 proc.)

„Najwięcej mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym odnotowano w województwie mazowieckim – 7 tys. 894 mieszkania, tj. o 9,7 proc. mniej niż przed rokiem” – podano w komunikacie.

Natomiast najwięcej nowych budów mieszkaniowych rozpoczęto w województwie lubelskim (o 42,6 proc.) i mazowieckim (o 38,1 proc.), a największy spadek nastąpił w województwie dolnośląskim (o 23,7 proc.) i pomorskim (o 19,7 proc.).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych