PARTNER PORTALU

Dom można uszyć na miarę

Zamówić projekt indywidualny u architekta czy wybrać gotową propozycję z katalogu? Z tym pytaniem zmagają się osoby, które planują budowę domu. Wybór najlepszej opcji nie jest łatwy, a oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dariusz Dudek z DD Architekci prezentuje zalety gotowego projektu domu.

Autor: housemarket.pl 22 grudnia 2017 09:12

Projekt na zamówienie jest lepszy, bardziej przemyślany i dokładniejszy. Podczas pracy nad nim można przedyskutować każdy element funkcjonalny, ale i techniczny obiektu. Taki dom jest też uszyty na miarę czyli dokładnie odpowiada na potrzeby inwestora który, np może nie używać kuchni , mieć 8 psów zaprzęgowych lub 10 aut sportowych.

Dzięki dialogowi klient bardziej się przywiązują do projektu, a w efekcie także i domu. Czuje, że jest naprawdę jego. To bardzo ważny aspekt tworzenia. Budowa domu musi być bowiem przygodą i twórczą podróżą. 

Myślę że 90 proc. domów w Polsce jest budowana na podstawie projektów gotowych, co obrazuje przykry obraz naszej architektury, ale i społeczeństwa. Widzę jednak światełko w tunelu bo coraz częściej pojawiają się w biurze ludzie otwarci i chcący zbudować coś wartościowego. Rolą architekta jest również pokazanie inwestorowi, że można zbudować dom w inny, mniej standardowy sposób.
Projekt indywidualny właściwie nie ma wad. Oczywiście zabiera on sporo czasu, ale traktuję to w kategoriach zalety. Projekty katalogowe bywają banalne i źle zaprojektowane. To podstawowy zarzut w ich stronę. A to niszczy przestrzeń i jakość krajobrazu naszego kraju. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych