PARTNER PORTALU

Druga kadencja pod znakiem programu budownictwa mieszkaniowego

Mieszkania dla młodych z niższym czynszem będą jednymi ze strategicznych wyzwań w przyszłej kadencji Bronisława Komorowskiego.

Autor: PAP 23 kwietnia 2015 08:06

"Zakładam, że w przyszłej kadencji priorytetowym zadaniem będzie odrębny program adresowany do młodych, który nazywam Dobry start młodych, czyli dobry start w dorosłe życie i w rzeczywistość pełną mechanizmów konkurencji" - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Do strategicznych wyzwań swojej przyszłej kadencji prezydent zaliczył m.in. kwestie mieszkaniowe dla młodych.

"Są one kluczem do wielu decyzji życiowych młodych ludzi. Nie zamierzam obiecywać trzech milionów mieszkań. Takich obietnic nie będzie" - oświadczył Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że warto skorzystać w tym zakresie z doświadczeń niektórych samorządów. Jak podkreślił, mają one "już wdrożone w życie rozwiązania, które trzeba zebrać razem, upowszechnić, dobudować poszczególne elementy tak, żeby to zaowocowało programem budownictwa mieszkaniowego przeznaczonego dla młodych, a więc po zaniżonym czynszu". "To jest absolutnie realne i ten wysiłek zamierzam podjąć w przyszłej kadencji" - zapewnił Komorowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych