PARTNER PORTALU

Drzwi wewnętrzne. Prezentujemy najnowsze trendy

Drzwi pełnią w pomieszczeniu ważną funkcję. Nie tylko dzielą one przestrzeń na poszczególne pomieszczenia, zapewniają intymność i prywatność, ale też kreują jego klimat i nadają im odpowiedni wyraz. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów drzwi. Różnią się one między sobą wykonaniem, zastosowanymi materiałami oraz ceną. Które aktualnie są modne?

Autor: housemarket.pl 09 stycznia 2018 09:07

Modne rozwiązania

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim modne są drzwi o prostej budowie, z przeszkleniami w kształcie poziomych pasów, wykonanymi z matowego szkła. Najpopularniejsze modele mają minimalistyczne klamki i detale w kolorze aluminiowym lub miedzi, a także nieskomplikowane aplikacje. Jeśli chodzi o kolor na popularności nie traci biel. Białe drzwi najłatwiej bowiem dopasować do wystroju wnętrza. Ogromnym powodzeniem cieszą się również drzwi z ukrytymi zawiasami i zamkami magnetycznymi. W przypadku drzwi wewnętrznych dużą uwagą cieszą się również modele zlicowane ze ścianą lub tzw. ukryte. Są one pozbawione charakterystycznych opasek i widocznych ościeżnic. Takie drzwi wydają się znacznie smuklejsze i lżejsze optycznie, a także niezwykle harmonijnie wtapiają się w aranżację wnętrza. Z mody nie wychodzą również drzwi wykończone okleiną obrazującą naturalny rysunek drewna. Modele w których rysunek słoi i naturalne wady drewna są doskonale widoczne pozwalają podkreślić piękno połyskującej, gresowej podłogi.

W zależności od wnętrza

Drzwi wewnętrzne powinny perfekcyjnie wpisywać się w założenia stylistyki całego wnętrza. We wnętrzu zainspirowanym stylistyką minimalistyczną czy nowoczesną najlepiej sprawdzą się drzwi pozbawione ozdób, np. w kolorze szarym białym czy czarnym. Budują one wrażenie zwartej kompozycji oraz kreują przestrzeń, w której nie ma zbędnych elementów i załamań. Szczególnie bogaty wybór jeśli chodzi o drzwi mamy w przypadku wnętrz zainspirowanych stylistyką nowoczesną. W tym przypadku możemy postawić na drewniane drzwi z efektownym przeszkleniem, w całości wykonane ze szkła bezbarwnego lub w intensywnym kolorze. Interesującym elementem aranżacyjnym w minimalistycznym wnętrzu może być także lustro, które optycznie powiększy niewielką przestrzeń.

Bardzo modne aktualnie są również wnętrza zainspirowane stylistyką industrialną. Zarówno lofty, jak i nowoczesne mieszkania od podstaw tworzone w industrialnym stylu, charakteryzuje specyficzny klimat, któremu ton nadają cegła, beton, drewno, metal i szkło. Są to elementy aranżacji, będące uosobieniem postmodernistycznej wizji zagospodarowania przestrzeni. Aby dopełnić obrazu loftu utrzymanego w tym stylu, ważna jest również odpowiednio dobrana kolorystyka drzwi. W tym przypadku warto zdecydować się na modele jednolite. Drzwi w kolorze białym, czarnym czy szarym świetnie wpisują się w loftową stylistykę. Inną aktualnie bardzo modą opcją są drzwi z okleiną, która wyglądem przypomina beton. Ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasują one niemal do wszystkich barw. Możemy je łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasują również do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych. Zespala ze sobą barwy kontrastujące i stanowi bardzo udane połączenie z drewnem.

Aspekty wizualne

Kolejnym aktualnym trendem w aranżacji wnętrz jest optyczne powiększanie oraz otwieranie przestrzeni. Zabiegi te mają czynić ją bardziej przyjazną i funkcjonalną. By jednak zachować aranżacyjny porządek, niezbędne staje się wydzielenie osobnych pomieszczeń, stanowiących swego rodzaju azyle dla domowników. Te dwa aspekty skłoniły producentów do tworzenia definicji drzwi niemal w całości wykonanych ze szkła, które nie przytłaczają przestrzeni i wizualnie ją powiększają. Produkuje się je z błyszczącego akrylu, które wizualnie powiększają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Takie drzwi to rozwiązanie wprost idealne do pomieszczeń wąskich czy też niewielkich pod względem metrażu. Z powodzeniem możemy je również stosować w sytuacji, gdy drzwi wychodzą na wąski korytarz

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych