PARTNER PORTALU

Duże mieszkanie gwarantem wygody

Oferowane na poznańskim rynku mieszkania do niedawna zmuszały poszukujących dużych przestrzeni do kupna domu. Coraz częściej jednak deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom i oferują przestrzenne i komfortowe mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl 14 kwietnia 2016 12:56

Duże mieszkania to w Poznaniu gratka. Są one dobrą alternatywą dla domów, których w stolicy Wielkopolski powstaje coraz mniej. Powodów jest kilka. Przede wszystkim zakup działki budowlanej w Poznaniu to ogromny wydatek. Za tysiąc metrów kwadratowych powierzchni pod budowę domu, w dzielnicach oddalonych od centrum, trzeba dziś zapłacić nawet 500 tys. zł.

Tańsze działki można znaleźć pod miastem, to rozwiązanie nie zawsze jest komfortowe, zwłaszcza dla rodziny. Mieszkania wymagają mniejszego wkładu finansowego, zarówno przy zakupie, jak i po nim, nie generują bowiem tak wysokich kosztów wykończenia.

Dawniej osiedle nie kojarzyło się z przestrzenią dla rodziny, niektóre dzielnice Poznania są do dziś uważane za niebezpieczne. Sytuacja jednak uległa znaczącej poprawie, teraz mają one charakter zamknięty, zapewniają bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. Jest to szczególnie ważne z perspektywy rodziny z dziećmi. Dla tych ostatnich bardzo ważna jest też lokalizacja i dostęp do komunikacji miejskiej.

Przestronne mieszkania, które z powodzeniem mogą zastąpić dom, powstają na poznańskim styku Grunwaldu i Górczyna. Przy ulicy Bosej realizowana jest inwestycja Osiedle Atrium.

– Wysprzedajemy ostatnie mieszkania. W naszej ofercie znalazły się też duże lokale, wyposażone w ogródki i balkony. Wielu naszych klientów to osoby, które wymieniają nieruchomość na większą, jest to możliwe dzięki wysokim dopłatom z rządowego programu MdM. Zyskały zwłaszcza duże rodziny, które mogą uzyskać nawet 100.00 zł dofinansowania - mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald.

W zabudowie wielorodzinnej powstaje tu 107 mieszkań. Naprzeciw inwestycji zlokalizowana jest szkoła, tuż obok mieści się zabytkowe przedszkole. W pobliżu znajduje się również przystanek tramwajowy. Dojazd do ścisłego centrum zajmuje zaledwie 8 minut.

Duże mieszkania, zwłaszcza te dwupoziomowe, dają możliwość ciekawej aranżacji oraz doskonały substytut domu wolnostojącego. Można tu swobodnie oddzielić część mieszkalną, codzienną, od tej prywatnej, niedostępnej dla oczu gości.

Niekiedy są też wyposażone w ogród, balkon lub taras. Wybrani deweloperzy oferują również podziemną halę garażową, która jest udogodnieniem dla zmotoryzowanych. Wszystkie te czynniki wpływają ostatecznie na to, że wybór pomiędzy domem a mieszkaniem nie jest dzisiaj tak oczywisty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych