PARTNER PORTALU

Duży metraż przegrywa z technologią. Prezes Novisa o trendach na rynku domów

Jakie domy cieszą się największą popularnością wśród kupujących? O najnowszych trendach na rynku jednorodzinnego budownictwa mieszkaniowego w wywiadzie dla Housemarket.pl mówi Jakub Mrówka, prezes zarządu Novisa Development.

Autor: HouseMarket.pl 28 kwietnia 2016 09:08

Novisa Development jest jednym z największych w Polsce deweloperów specjalizujących się w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym.

- Działamy od 2001 roku, realizując wiele inwestycji nie zapominamy o skrupulatnej analizie trendów, które mocno wpływają na decyzje naszych klientów. Obecnie obserwujemy stały spadek powierzchni domów. Duże metraże pozostały wyłącznie w budownictwie rezydencjonalnym, które realizowane jest stosunkowo rzadko - mówi Jakub Mrówka, prezes zarządu Novisa Development. - Obecnie uciera się przekonanie, że budownictwo ogólnodostępne, nie powinno przekraczać 200 metrów kwadratowych, precyzując można śmiało powiedzieć, że oscyluje nawet w granicach 150 mkw. Jeszcze mniejsze metraże są realizowane w budownictwie szeregowym lub atrialnym – tu spotykamy się z mieszkaniami o metrażu około 80 mkw.

Rynek nieruchomości nieustannie kontynuuje swój rozwój, w związku z tym konkurencja jest ogromna, zarówno ze strony deweloperów jak i budownictwa indywidualnego. - Wciąż bardzo dużo osób decyduje się na samodzielną budowę własnego domu, co jest przedsięwzięciem niezwykle skomplikowanym, ale też dającym mnóstwo satysfakcji - mówi prezes Novisa Development.

Dom musi być eko

Zdaniem dewelopera bardzo aktualnym trendem jest kwestia energooszczędności i zastosowania nowych technologii.

- Zdecydowanie jest to skutek lansowania mody na „bycie eko”, wzrostu dostępności do nowych technologii oraz dorastania generacji, które wychowały się na aplikacjach mobilnych, smartphone’ach i Internecie. Niemniej jednak są to kwestie, które często pojawiają się w zapytaniach klientów i należy brać je pod uwagę - wyjaśnia Jakub Mrówka. - Nabywcy zwracają także uwagę na infrastrukturę okolicy - dostępność mediów miejskich oraz zaplecza usługowego i edukacyjnego. Pod tym względem oczekiwania niezmiernie wzrosły, należy zdać sobie sprawę, że współczesny klient jest bardzo świadomy swoich oczekiwań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych