PARTNER PORTALU

Dwa pokoje towarem deficytowym?

Dwa pokoje to wciąż najbardziej pożądany produkt na rynku mieszkaniowym. W niektórych miastach niewielkie mieszkania z oddzielną kuchnią stają się towarem deficytowym.

Autor: HouseMarket.pl 07 października 2015 13:50

Polski rynek nieruchomości obfituje w różnego rodzaju mieszkania – zaczynając od mikrokawalerek, a kończąc na obszernych apartamentach w drapaczach chmur. Najbardziej pożądanymi mieszkaniami na rynku są jednak te dwupokojowe, i to najlepiej z oddzielną kuchnią.

- Mieszkania dwupokojowe są najlepszym wyborem dla młodej rodziny, która potrzebuje zarówno przestrzeni dla siebie, jak i swoich dzieci. Sprowadza się to do coraz większego zainteresowania lokalami z oddzielną kuchnią. Takie rozplanowanie jest pożądane na rynku nie tylko ze względów czysto mieszkaniowych, ale także inwestycyjnych – zauważa Jarosław Mikołaj Skoczeń z firmy Emmerson. – Mieszkania dwupokojowe chętnie kupują młode rodziny na dorobku oraz inwestorzy, którym zależy na czerpaniu zysku z wynajmu lokalu. Nieduże, lecz dobrze rozplanowane mieszkanie jest bardzo dobrą inwestycją – twierdzi Jarosław Mikołaj Skoczeń.

Rosnące zapotrzebowanie na niewielkie, dwupokojowe mieszkania z oddzielną kuchnią skutkuje tym, że w niektórych miastach stają się one towarem deficytowym. - O ile w stolicy nie powinno być większego problemu ze znalezieniem takiego lokalu, o tyle w innych miastach szukający mogą mieć kłopot ze znalezieniem mieszkania, które spełnia powyższe założenia – twierdzi ekspert Emmersona.

Wynikać to może z tego, że deweloperzy, jeżeli skłaniają się ku budowie mniejszych mieszkań, wybierają raczej wariant z aneksem kuchennym. Oddzielna kuchnia była domeną starszego budownictwa i to właśnie w mieszkaniach z lat 70-tych czy 80-tych zainteresowani kupnem mogą upatrywać swojej szansy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych