PARTNER PORTALU

Dynamiczne ceny mieszkań w Trójmieście

Na cenę mieszkań wpływa szereg czynników, z których najważniejsze to m.in. lokalizacja i standard wykonania. Jak ceny mieszkań kształtują się w Trójmieście? Na nasze pytania odpowiada Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro S.A.

Autor: housemarket.pl 13 sierpnia 2015 08:48

- W Trójmieście możemy zauważyć dużą rozpiętość cenową. Oczywiście w takich prestiżowych lokalizacjach jak centrum miasta i bliskość starówki lub bliskość morza, ceny są o wiele wyższe w porównaniu do mieszkań zlokalizowanych np. w Gdańsku Jasieniu - mówi Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro S.A. - W ostatnim czasie odnotowaliśmy w Trójmieście lekki wzrost cen, co jednak nie wpływa na zmniejszenie zainteresowania kupnem - dodaje Zdebski.

Spółka Inpro S.A. z miesiąca na miesiąc odnotowuje wzrost sprzedaży mieszkań. - Niewątpliwie wpływ na to mają niskie stopy procentowe zachęcające do zaciągania kredytów oraz rosnąca grupa klientów poszukujących lokali pod wynajem - mówi dyrektor handlowy Inpro.

- Już od dłuższego czasu można zauważyć zainteresowanie większymi mieszkaniami, niż trzydziestometrowe kawalerki. Najwięcej klientów rozgląda się za lokalami o wielkości 50-60 mkw., w których znajduje się aneks z kuchnią i oddzielna sypialnia lub dwa oddzielne pokoje - mówi Rafał Zdebski. - Popyt na takie mieszkania dodatkowo pobudza dopłata w ramach programu MdM oraz chęć ulokowania oszczędności w nieruchomościach i poszukiwanie lokali na wynajem. Stopniowo rośnie też grupa osób, które szukają mieszkań o dużych metrażach, nawet do 100 mkw. - mówi.

Inpro S.A. ma w swoim portfolio kilka projektów mieszkaniowych, są to: Kwartał Uniwersytecki - Gdańsk Przymorze, Wróbla Staw Mieszkania etap II i I - Gdańsk Jasień, Chmielna Park budynek B i C - Gdańsk Wyspa Spichrzów, City Park budynek F - Gdańsk Zaspa,

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych