PARTNER PORTALU

Dziś posiedzenie Rady Mieszkalnictwa

Rada Mieszkalnictwa rozpocznie posiedzenie, tuż po Radzie Ministrów. Rada ma się zająć m.in. dopłatami do najmu w ramach programu Mieszkanie plus oraz pozyskaniem pracowników dla branży budowlanej.

Autor: PAP 13 marca 2018 09:06

Na ostatnim posiedzeniu (6 marca) Rada Mieszkalnictwa prowadziła już prace nad projektem ustawy o dopłatach do czynszów w ramach Mieszkania plus. "Prace nad tym projektem będą kontynuowane" - zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Na Radzie Mieszkalnictwa w ub. tygodniu dyskutowano także o zasobie pracowników w sektorze budowlanym. Jak powiedział Kwieciński, "Rada Mieszkalnictwa będzie kontynuowała dyskusję nad rozwiązaniami także w tym temacie".

Jak informowało Centrum Informacyjne Rządu, "w związku z dużą skalą prowadzonych i planowanych inwestycji, w tym w ramach programu Mieszkanie plus, branża budowlana będzie wymagała zwiększenia podaży siły roboczej, stąd konieczność zapewnienia wsparcia w tym zakresie".

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus. Powołał Radę Mieszkalnictwa.

W skład Rady - obok premiera - weszli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa zostali także: prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych