PARTNER PORTALU

Dziś posiedzenie Rady Mieszkalnictwa. Głównym punktem dopłaty

Rada Mieszkalnictwa zajmie się dopłatami do najmu w programie Mieszkanie Plus - powiedział w poniedziałek wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, dopłaty mają być głównym tematem posiedzenia.

Autor: PAP 20 marca 2018 09:40

Rada Mieszkalnictwa planowana jest po wtorkowej Radzie Ministrów.

Temat dopłat już był podejmowany przez Radę Mieszkalnictwa. "Dyskusja nie została zakończona, będzie kontynuowana na kolejnych posiedzeniach" - powiedział po ubiegłotygodniowej Radzie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Nie przedstawiono jeszcze zasad tego wsparcia.

Jak powiedział PAP wiceminister Artur Soboń, Rada Mieszkalnictwa ma też zająć się projektem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe - w prawo własności.

Prace nad takim rozwiązaniem prowadziło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (zlikwidowane w wyniku rekonstrukcji rządu w styczniu br.). Soboń zapowiedział, że Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawi swoje rozwiązanie dla tej sprawy po dyskusji na Radzie Mieszkalnictwa.

Jak się szacuje z ułatwień w przekształceniu może skorzystać około 1,5 mln użytkowników wieczystych.

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus. Powołał Radę Mieszkalnictwa.

W skład Rady - obok premiera - weszli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa zostali także: prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych