PARTNER PORTALU

Edward Laufer: MdM na rynku wtórnym to pomoc doraźna

Rozszerzenie programu MdM na rynek wtórny umożliwi sięgnięcie po dopłaty osobom kupującym tańsze nieruchomości np. w małych miejscowościach, którymi deweloperzy raczej nie są zainteresowani. Jednak z punktu widzenia rozwoju gospodarki i rynku pomysł nie jest trafiony - mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Autor: HouseMarket.pl 17 czerwca 2015 08:50

Zdaniem eksperta każda inwestycja deweloperska generuje wiele nowych miejsca pracy, ale także zapotrzebowanie na materiały budowlane, wykończeniowe, sprzęt, meble i dziesiątki innych rzeczy. - Ocenia się, że każde 100 miejsc pracy w branży deweloperskiej generuje 200-300 miejsc w branżach pośrednich. To na pewno w obecnej sytuacji spowoduje duży uszczerbek dla rynku pracy - uważa prezes zarządu Vantage Development.

W Polsce brakuje także nowoczesnego i energooszczędnego zasobu mieszkaniowego i to zadanie realizują deweloperzy.

- Państwo powinno wspierać rozwój i postęp, by w przyszłych latach nie było problemy z dostępnością mieszkań. Tego efektu zabraknie przy dofinansowaniu zakupu na rynku wtórnym - mówi Edward Laufer. - Z tej perspektywy rozszerzenie  programu na rynek wtórny można traktować jako typową pomoc doraźną państwa dla osób młodych, które szukają pierwszego własnego M - wyjaśnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych