PARTNER PORTALU

EEC 2016: Czy rynek mieszkaniowy czeka rewolucja?

Czy zapowiadany przez rząd program budowy tanich mieszkań skutecznie zastąpi wygaszane Mieszkanie dla Młodych? A może wstrząśnie rynkiem mieszkaniowym i zagrozi deweloperom – m.in. o tym będziemy rozmawiać w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Autor: HouseMarket.pl 20 maja 2016 08:59

Rynek mieszkaniowy czeka spora zmiana. Zapowiadany przez rząd program Mieszkanie plus m.in. ma za zadanie dostarczyć na rynek tanie mieszkania po 3 tys. zł za mkw. oraz uaktywnić spółdzielnie, jako tańszych konkurentów dla deweloperów.

Ma też pobudzić rynek mieszkań na wynajem, ponieważ udział tej formy w komercyjnym rynku mieszkaniowym nie przekracza w Polsce 4 proc. Tymczasem na przykład w Niemczech to ok. 40 proc., a w Szwajcarii – 50 proc.

O tym, jak m.in. te zmiany wpłyną na rynek mieszkaniowy w Polsce dyskutować będą zaproszeni goście panelu pt. Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe. Wśród nich m.in.: Adam Grehl − wiceprezydent Wrocławia, Arkadiusz Hołda − założyciel, Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o., Włodzimierz Kocon – wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa zarządu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Sławek Muturi − założyciel, Grupa Mzuri, Michał Sapota − prezes zarządu, Murapol SA i Maciej Wójcik − prezes zarządu, TDJ Estate Sp. z o.o.

 

20.05.2016 r. | godz. 13.30-15.00

Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe

Budownictwo mieszkaniowe, komunalne i socjalne. Doświadczenie polskie i europejskie;

Starsza materia – nowe funkcje. Rola rewitalizacji w kształtowaniu polityki mieszkaniowej;

Programy wsparcia i finansowania budownictwa mieszkaniowego, w tym program budowy tanich mieszkań;

Mieszkalnictwo a trendy migracyjne i demograficzne.

Więcej informacji o Kongresie: www.eecpoland.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych