PARTNER PORTALU

EEC 2016: Ruda Śląska inwestuje w politykę mieszkaniową

Ruda Śląska sukcesywnie się wyludnia. W 1990 r. miała 170 tys. mieszkańców i 50 tys. mieszkań. W 2012 r. już tylko 135 tys. mieszkańców, a liczba mieszkań wzrosła do 60 tys. - Trzeba rozpoznać mieszkaniowe potrzeby, miasta są do tego zobowiązane - mówi Michał Pierończyk, zastępca prezydenta Rudy Śląskiej ds. zagospodarowania przestrzennego.

Autor: Housemarket.pl 20 maja 2016 14:02

- Chcemy zachęcać do życia w Rudzie Śląskiej poprzez m.in. politykę mieszkaniową - powiedział Michał Pierończyk podczas sesji "Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe" w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - Prowadzimy szereg działań zachęcających do życia w mieście. Stawiamy m.in. na budownictwo jednorodzinne. Mamy program przekazywania w użytkowanie wieczyste w trybie przetargu działek pod takie budownictwo.

Założenia polityki mieszkaniowej w mieście to m.in. rozwój budownictwa jednorodzinnego, budowa nowych mieszkań w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, dalsze remonty mieszkań komunalnych i efektywne wykorzystanie środków unijnych.

Zastępca prezydenta Rudy Śląskiej podkreśla, że dziś wychodzimy już z pędu do bycia właścicielem mieszkania, a wchodzimy w fazę dojrzałego rynku, gdzie na znaczeniu zyskują mieszkania na wynajem. - Tych ostatnich jest jednak za mało. W tym kierunku powinniśmy iść - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych