PARTNER PORTALU

EEC 2016: Rynek mieszkań na wynajem trzeba ucywilizować

Polski rynek mieszkań na wynajem jest mały i prymitywny. Trzeba go ucywilizować - uważa Sławek Muturi, współwłaściciel, założyciel firmy, przewodniczący rady nadzorczej Mzuri.

Autor: HouseMarket.pl 11 maja 2016 12:07

Polski rynek mieszkań na wynajem jest nadal rynkiem bardzo małym. - Przed nami dynamiczny rozwój tego sektora. Mieszkania przeznaczone na wynajem komercyjny stanowią obecnie niecałe 4-5 proc. ogółu zasobów mieszkaniowych w Polsce, podczas gdy w Europie Zachodniej jest ich ponad 20 proc. W Niemczech i Szwajcarii blisko połowa dostępnych mieszkań jest przeznaczona na wynajem - mówi Sławek Muturi.

Zdaniem założyciela firmy, przewodniczącego rady nadzorczej Mzuri rynek mieszkań na wynajem w Polsce jest również nieco prymitywny i należy go cywilizować.

- Brakuje standardów i partnerstwa. Język, którym opisujemy relacje na linii: wynajmujący - najemca jest językiem histerii - przyznaje Sławek Muturi. - Potrzebujemy zmian, które już powoli mają miejsce. Sam staram się edukować i wprowadzać nowe standardy, a tym samym cywilizować polski rynek najmu. Dzięki tego typu działaniom ryzyko inwestycyjne będzie maleć, a inwestorzy będą w stanie zaakceptować niższe zwroty. Najem stanie się bardziej dostępny. 

Więcej na temat rynku mieszkań na wynajem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych