PARTNER PORTALU

EEC 2016: Rynek mieszkań na wynajem trzeba ucywilizować

Polski rynek mieszkań na wynajem jest mały i prymitywny. Trzeba go ucywilizować - uważa Sławek Muturi, współwłaściciel, założyciel firmy, przewodniczący rady nadzorczej Mzuri.

Autor: HouseMarket.pl 11 maja 2016 12:07

Polski rynek mieszkań na wynajem jest nadal rynkiem bardzo małym. - Przed nami dynamiczny rozwój tego sektora. Mieszkania przeznaczone na wynajem komercyjny stanowią obecnie niecałe 4-5 proc. ogółu zasobów mieszkaniowych w Polsce, podczas gdy w Europie Zachodniej jest ich ponad 20 proc. W Niemczech i Szwajcarii blisko połowa dostępnych mieszkań jest przeznaczona na wynajem - mówi Sławek Muturi.

Zdaniem założyciela firmy, przewodniczącego rady nadzorczej Mzuri rynek mieszkań na wynajem w Polsce jest również nieco prymitywny i należy go cywilizować.

- Brakuje standardów i partnerstwa. Język, którym opisujemy relacje na linii: wynajmujący - najemca jest językiem histerii - przyznaje Sławek Muturi. - Potrzebujemy zmian, które już powoli mają miejsce. Sam staram się edukować i wprowadzać nowe standardy, a tym samym cywilizować polski rynek najmu. Dzięki tego typu działaniom ryzyko inwestycyjne będzie maleć, a inwestorzy będą w stanie zaakceptować niższe zwroty. Najem stanie się bardziej dostępny. 

Więcej na temat rynku mieszkań na wynajem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych