PARTNER PORTALU

EEC: Nie ma jednej recepty na mieszkalnictwo

W grze o budownictwo mieszkaniowe każdy aktor ma swoją rolę do odegrania - uważa Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2016 08:51

Dla miast mieszkalnictwo jest sprawą kluczową. - Miasta myślą o mieszkańcach, poprawie jakości życia, a także pewnej konkurencyjności pod względem rozwoju - mówił Adam Grehl podczas sesji Mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe na Europejskim Kongresie Gospodarczym. - W związku z tym ważne jest budowanie własnych strategii.

Zdaniem wiceprezydenta Wrocławia, na rynku istnieje miejsce dla każdego gracza: od deweloperów po instytucje państwowe. - Sektorowe spojrzenie wymaga jasnej polityki państwa, w tym elementów przemyślanej polityki gospodarczej i społecznej, a także rozwiązań finansowych i prawnych. - Nie ma jednej recepty na budownictwo mieszkaniowe. Trzeba podejmować szereg różnorodnych działań - podsumował Adam Grehl.

We Wrocławiu budownictwo jest jednym z priorytetów miasta. - Po pierwszych wyborach bezpośrednich prezydenta uznaliśmy, że sprawa rozwoju budownictwa mieszkaniowego jest kluczowa dla rozwoju. Był to okres, kiedy brakowało terenów pod inwestycje, ceny były wysokie i najbardziej baliśmy się, że Wrocław zatrzyma się w rozwoju - wspominał Adam Grehl. - Wdrożyliśmy program mieszkaniowy, wytypowaliśmy nowe tereny pod budownictwo, sporządziliśmy plany zagospodarowania, itp. Po latach widać efekty: różnorodność deweloperów, cen i jakości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych