PARTNER PORTALU

EEC: Rynek nieruchomości luksusowych nabiera tempa. Popyt nie pozostaje w tyle

Rynek nieruchomości z najwyższej półki rośnie w błyskawicznym tempie. Ostatnie pięć lat przyniosło niemal 36-procentowy wzrost wartości - wynika z danych firmy Sotheby's. O tym co powoduje, że nieruchomość staje się premium rozmawiali uczestnicy sesji "Nieruchomości premium" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 17 maja 2018 13:08

– Rynek nieruchomości luksusowych i premium rośnie, a dynamika jest spora. Wynika to z tego, że bogaci się polskie społeczeństwo – mówi Arkadiusz Wojciechowski, Managing Director, Poland Sotheby's International Realty.

Potencjał segmentu nieruchomości luksusowych jest spory. Właśnie dlatego deweloperzy poszukują sposobów na wyróżnienie nieruchomości do tego stopnia, by stała się ona premium.

- W Warszawie nie tyle ważne są same kody co identyfikacja miejsc – mówi Karolina Kaim, prezes zarządu, Tacit Investment. - Najdroższa w każdym mieście jest pustka, najatrakcyjniejsze nieruchomości na rynku apartamentów to te z widokiem na pustkę – dodaje Karolina Kaim. - To nam gwarantuje premiowość lokalizacji.

- Ważne jest nie tylko zbudowanie nieruchomości w danej lokalizacji, ale też stworzenie wokół niej odpowiedniej społeczności - mówi Ron Ben Shahar, CEO, partner, Angel Poland. - Ludzie kupujący nieruchomości premium chcą czuć się w nich wyjątkowo – mówi.

- Każda nowa budowa wymaga konsultacji dotyczących tego co zwiększy wartość budynków dodaje - Ron Ben Shahar, CEO, partner, Angel Poland. - Powinniśmy ewoluować w kierunku projektów gdzie luksusem będzie zapewnienie części wspólnej – mówi z kolei Joanna Nicińska, Regional Director, Office&Hotel Projects Department, Echo Investment. W Echo mamy w portfelu projekty bardzo luksusowe takie jak np. Babka Tower, ale też chcemy realizować kompleksowe projekty takie jak np. Browary Warszawskie. Podobne projekty planujemy w Krakowie i nowy projekt w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych