PARTNER PORTALU

Ekspansja deweloperów na warszawskiej Pradze

O ile 2015 rok na warszawskim rynku pierwotnym należał do Mokotowa i Woli, to w 2016 r. ekspansja  "przeniesie" się na Pragę. Szczególną popularnością będzie się cieszyć Praga-Południe z piękną Saską Kępą, Parkiem Skaryszewskim i Jeziorem Balaton.

Autor: HouseMarket.pl 22 stycznia 2016 15:43

Inwestorzy uważnie przyglądają się dzielnicom, które wzbudzają zainteresowanie potencjalnych nabywców. Mokotów przyciąga ich ze względu na duże zagęszczenie biurowców. Ich pracownicy – osoby młode, kreatywne, o wysokich zarobkach – to bardzo atrakcyjny dla deweloperów target.

– Podobnych ludzi przyciąga Praga. Z drobną różnicą. O ile w przypadku Mokotowa odbiorcami naszej komunikacji są przeważnie pracownicy tamtejszych korporacji, o tyle na Pradze mamy do czynienia z młodymi przedsiębiorcami, twórcami start-upów, nierzadko osobami, którym nieobojętna jest kwestia wyglądu dzielnicy i funkcjonowania społeczności lokalnej. To wymagający klienci – mówi Ryszard Banacki, rzecznik prasowy firmy Tynkbud1, która w 2016 roku zamierza otworzyć przynajmniej trzy inwestycje na Pradze-Południe.

Wpisać się w specyfikę miejsca

Przez lata Praga kojarzyła się z mniej atrakcyjną częścią Warszawy – zaniedbaną, o stricte przemysłowym, robotniczym charakterze. Rewitalizacja tego obszaru nie ma na celu wytrzebienia jego naturalnej tkanki społecznej, ale raczej wyjście naprzeciw jej potrzebom. Renowacja budynków, poszerzenie oferty kulturalnej, zadbanie o przestrzeń wspólną i powstanie nowych osiedli mieszkaniowych będzie przyciągać potencjalnych mieszkańców, co przyczyni się do większej różnorodności.

– Wierzymy, że nasze inwestycje wpiszą się w dzielnicę i wniosą swój wkład w jej odświeżoną energię i design – komentuje rzecznik dewelopera. – Nasz pomysł na architektoniczne wpisanie się w koloryt Pragi-Południe, to niewielkie budynki (do 50 lokali) o nowoczesnym, ale nie zaburzającym estetyki okolicy designie – dodaje.

Umiejętnie zaplanowane osiedla wpiszą się w praską infrastrukturę i będą stanowić naturalne dopełnienie sieci modnych knajp, instytucji kulturalnych i dotychczasowych skupisk mieszkalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych