PARTNER PORTALU

Ekspansja firm deweloperskich nabiera tempa

W lutym 2015 r. deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 5,4 tys. mieszkań i otrzymali 7 tys. pozwoleń na budowę, czyli niemal o połowę więcej niż przed rokiem - wynika z danych GUS. Czy wysyp inwestycji mieszkaniowych to rzeczywiście skutek rekordowego popytu? - docieka "Puls Biznesu".

Autor: PAP 07 kwietnia 2015 08:22

Do tak dużej aktywności skłoniły deweloperów przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedaży w ostatnich kilkunastu miesiącach, ale też przeświadczenie, że dobra koniunktura się utrzyma.

"Większa dostępność mieszkań wynika także z tego, że ostatnio ich ceny pozostają stabilne, podczas gdy pensje Polaków rosną. To sprawia, że zakup mieszkania jest coraz mniejszym wyzwaniem" - mówi Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors.

Z danych NBP wynika, że w IV kwartale 2014 r. aż 63 proc. wartości mieszkań sprzedanych w siedmiu największych miastach kupiono za oszczędności Polaków. Zakupów za gotówkę dokonują nie tylko najzamożniejsi. Część kupujących zmienia lokal na większy. Za gotówkę kupują także ci, którzy czasowo pracują za granicą.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych