PARTNER PORTALU

Europejski Kongres Gospodarczy: rynek mieszkaniowy w Polsce

Sektor mieszkaniowy w Polsce wychodzi ze stagnacji. W 2014 roku deweloperzy sprzedali ok. 70 tys. mieszkań, a bieżący rok upływa pod znakiem realizacji nowych inwestycji, w tym mieszkań premium. Jak wygląda kondycja i przyszłość branży według deweloperów? Na to i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas dzisiejszej sesji mieszkaniowej zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Autor: Housemarket.pl 22 kwietnia 2015 08:07

Wszystko wskazuje na to, że rok 2015 upłynie pod znakiem stabilizacji sprzedaży mieszkań. Wysokie marże zysku i stopy zwrotu z projektów mieszkaniowych powodują, że rośnie liczba wydanych pozwoleń na budowę (w 2014 r. o 18,1 tys. więcej niż w ub. r.) oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto (w 2014 r. o 20,7 tys. więcej niż w 2013 r.). Do tak dużej aktywności skłoniły deweloperów przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedaży w ostatnich kilkunastu miesiącach, ale też przeświadczenie, że dobra koniunktura się utrzyma.

Perspektywy rozwoju mieszkalnictwa w kontekście zasobności społeczeństwa, kondycja firm deweloperskich oraz rola, jaką państwo odgrywa na rynku mieszkaniowym to główne tematy debaty "Mieszkalnictwo" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Udział w dyskusji zaplanowanej na 22 kwietnia zapowiedzieli: Bogusław Białowąs, Zastępca Dyrektora w Departamencie Usług Agencyjnych, Bank Gospodarstwa  Krajowego;  Jacek Bielecki, Dyrektor ds. Jakości i Rozwoju, Marvipol Development; Adam Grehl, Wiceprezydent Wrocławia;  Arkadiusz Hołda, Założyciel Przedsiębiorstwa  Realizacji  Budownictwa  HOLDIMEX  Sp.  z  o.o.; Edward  Laufer, Prezes  Zarządu Vantage Development SA; Sławek Muturi, Założyciel Grupy Mzuri oraz Wiesław Źrebiec, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych