PARTNER PORTALU

Eurostat: co czwarty Polak narzeka na upał w mieszkaniu

25,3 proc. Polaków przyznaje, że w posiadanym domu lub mieszkaniu nie znajduje ukojenia podczas upałów – wynika z danych Eurostatu. To gorszy wynik niż średnia dla Europy (19,1 proc.).

Autor: HouseMarket.pl 23 lipca 2015 13:08

We wspólnocie aż 19,1 proc. osób (co piąty obywatel) próżno szuka w domu ukojenia w trakcie upałów. Na tym tle wynik dla Polski (25,3 proc.) jest słaby. Znacznie bardziej komfortowe warunki mają w swoich mieszkaniach Niemcy. Ci narzekają na upały prawie dwukrotnie rzadziej niż Polacy (13,6 proc.).

Warto ponadto zauważyć, że wbrew pozorom uciekanie na Północ Europy nie gwarantuje uniknięcia upałów. Doskonałym przykładem jest Finlandia. W tym kraju co prawda maksymalne temperatury są niższe niż „nad Wisłą”, ale większe są amplitudy (różnica między temperaturą najniższa i najwyższą). W efekcie upały są uciążliwe niemal tak samo dla Finów (25,2 proc.) jak i Polaków. Znacznie lepiej mają się już Norwegowie – choć wbrew pozorom nawet na Północy Norwegii upały się zdarzają. Według deklaracji za ciepło w domu ma 14 proc. mieszkańców tego kraju. Dla porównania w Szwecji za ciepło jest 7,6 proc. obywateli, na Islandii 5,1 proc. obywateli, a najmniejszy problem z upałami mają Irlandczycy (4 proc.) i Brytyjczycy (3,3 proc.), co bez wątpienia zawdzięczają położeniu i morskiemu klimatowi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych