PARTNER PORTALU

Expander: w 2016 może zabraknąć pieniędzy na dopłaty MdM

Nowy MdM spowodował gwałtowny wzrost zainteresowania programem. W sierpniu br. Expander odnotował 2,5 razy więcej zapytań od klientów interesujących się kredytem z dopłatą.

Autor: HouseMarket.pl 01 września 2015 14:50

Dotychczasowy brak możliwości dofinansowania zakupu mieszkań z rynku wtórnego spowodował, że w ubiegłym roku wykorzystano tylko 34 proc. puli środków przeznaczonych na dopłaty. W tym roku sytuacja się poprawiła. Do końca sierpnia br. zarezerwowane jest już niemal 48 proc. środków.

- Gdyby jednak nie zmiany w programie, prawdopodobnie ponownie znaczna część pieniędzy nie zostałaby wykorzystana - szacują eksperci Expandera. - Obserwując obecny wzrost zainteresowania, można przypuszczać, że tak się nie stanie.

Według Expandera w przyszłym roku budżet programu może skończyć się już w III lub na początku IV kwartału. Nowe zasady będą bowiem obowiązywały przez cały rok. Dodatkowo część środków z przyszłorocznej puli dopłat zostanie zarezerwowana jeszcze w 2015 r. na mieszkania będące obecnie w budowie. W tym momencie jest to już 13,7 proc. przyszłorocznych środków. Na szczęście budżet MdM będzie wyższy niż w tym roku  (715 mln zł – 2015 r., 730 mln zł – 2016 r.)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych