PARTNER PORTALU

Fakt: Jak poseł z partii Kukiza pozyskał kamienicę

W pozyskaniu kamienicy przy ul. Dietla 9 w Krakowie zaangażowany był mec. Grzegorz Długi - dziś poseł klubu Kukiz'15 - informuje czwartkowy "Fakt". Śledczy nie wykluczają, że jego pełnomocnictwo było sfałszowane - dodaje gazeta.

Autor: PAP 05 października 2017 11:37

Fakt pisze, że kilka lat temu śledczy kwestionowali autentyczność dokumentu, którym posłużył się Długi, kupując kamienicę dla spółki S.L. Kraków od umierającego Abrahama Issachara Englarda. Brakowało na nim daty, nie wpisano miejsca wystawienia pełnomocnictwa.

Dziennik zacytował uzasadnienie umorzenia sprawy, z którego wynika, że na dokumencie (pełnomocnictwie - PAP) widniał nieczytelny podpis wraz z przekładem tłumacza przysięgłego języka angielskiego. Prokuratura nie była w stanie stwierdzić, że dokument sfałszowano. W śledztwie zeznawał mec. Długi. Stwierdził, że braki w dokumencie oraz fakt, że nie znał właściciela, nie miały dla niego znaczenia - informuje gazeta.

Jak podaje Fakt, teraz sprawa trafiła pod lupę kontrolerów z Prokuratury Krajowej. Zdaniem dziennika ustalili oni, że "prawowity właściciel nie mógł podpisać takiego pełnomocnictwa w 2002 roku w kancelarii notariusza w Izraelu, ponieważ od 2000 roku do swojej śmierci w 2005 roku przebywał nieprzerwanie w Centrum Medycznym w Izraelu, a od 2002 roku - na oddziale geriatrycznym".

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych