PARTNER PORTALU

Firmy pozytywnie oceniają koniunkturę w budownictwie

Dyrektorzy firm budowlanych formułują oceny koniunktury mniej pesymistyczne niż w styczniu i analogicznym miesiącu czterech poprzednich lat - podaje GUS.

Autor: HouseMarket.pl 22 lutego 2016 15:31

W lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 9,1 - podał GUS. Przed miesiącem koniunktura plasowała się na poziomie minus 12,7.

Poprawę koniunktury sygnalizuje 12,8 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 21,9 proc. (przed miesiącem odpowiednio 10,3 proc. i 23,1 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Od listopada 2015 r. diagnozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są coraz bardziej negatywne. Odpowiednie prognozy są w lutym mniej pesymistyczne od formułowanych w analogicznym okresie ostatnich czterech lat. Utrzymuje się wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Redukcje zatrudnienia mogą być mniej znaczące od planowanych w ubiegłym miesiącu. Przedsiębiorcy zapowiadają zbliżony do oczekiwanego w styczniu spadek cen robót budowlano-montażowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych