PARTNER PORTALU

Frankowicze są specyficzną grupą

Frank szwajcarski nie jest silnie reprezentowaną walutą w polskim obiegu gospodarczym. Wymiana gospodarcza ze Szwajcarią to jest druga dziesiątka. De facto, frankowicze kreują na rynku polskim finansowym tzw. jedną otwartą stronę.

Autor: polskieradio.pl 07 kwietnia 2016 12:38

- Musimy tę drugą stronę zamykać na rynku hurtowym bankowym. Po prostu nie ma osób, które by chętnie sprzedawały franki, które otrzymują wpływy z eksportu swoich towarów do Szwajcarii. Przewalutowania frankowe są też specyficzne dlatego, że są cykliczne, równe co do kwoty i trwają bardzo długo. Więc jest to grupa, która jest bardzo stabilna w swoich zachowaniach – wyjaśnia wiceprezes portalu finansowego Cinkciarz.pl.Piotr Kiciński.

Jak mówi, wśród użytkowników Cinkciarz.pl jest na pewno kilkaset tysięcy frankowiczów.

- W zależności od banku, który udzielił kredytu walutowego, oszczędności frankowiczów na samodzielnym kupowaniu waluty mogą sięgać 6-8 proc. Zaoszczędzona marża może wynosić więc od kilkudziesięciu złotych do stu kilkudziesięciu złotych miesięcznie – wylicza wiceprezes.

- Jeśli dojdzie do przewalutowania tych kredytów, to wierzymy, że ta grupa klientów i tak przy nas pozostanie, i wciąż będzie dokonywała u nas zakupów innych walut. Akurat ci użytkownicy są najbardziej lojalną i wyedukowaną grupą – podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych