PARTNER PORTALU

Fundusz Hipoteczny DOM po raz pierwszy na plusie

Fundusz Hipoteczny DOM zawarł w pierwszym kwartale ponad 240 umów renty odpłatnej i dożywocia. Grupa zwiększyła również portfel nieruchomości.

Autor: Housemarket.pl 18 maja 2015 12:51

Jeden z głównych graczy na rynku hipoteki odwróconej w Polsce po raz pierwszy w historii zamyka kwartał na plusie. Grupa kapitałowa w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2015 r. zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 36,2 proc. do poziomu 1174 tys. zł. Fundusz Hipoteczny DOM S.A., który wchodzi w skład grupy zamknął kwartał na plusie generując zysk netto w wysokości 32 737 zł.

– Po trudnych latach widzimy ożywienie na całym rynku hipoteki odwróconej w Polsce. Jednak ciągle zarówno my, jak i seniorzy czekamy na wprowadzenie nowych regulacji i nadzoru nad rynkiem, co zwiększy tak ważne poczucie bezpieczeństwa klientów – komentuje Robert Majkowski, prezes zarządu Funduszu Hipotecznego DOM

Na koniec I kw. 2015 r. łączna, narastająca liczba zawartych umów renty odpłatnej i dożywocia, w wyniku których grupa zwiększyła posiadany portfel nieruchomości, wynosiła 241 w stosunku do 234 umów zawartych na koniec 2014 roku. Od początku działalności do końca I kw. 2015 r. wartość rynkowa pozyskanych nieruchomości (bez uwzględniania obciążenia dożywociem) wg operatów na dzień zawarcia umowy wynosiła 55,5 mln zł w stosunku do 53,7 mln zł na koniec 2014 r.

- Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, dająca bankom możliwość oferowania hipoteki odwróconej w modelu kredytowym weszła w życie w grudniu 2015 r. Jednak banki nie planują w najbliższych latach wprowadzać konkurencyjnego produktu. Z kolei projekt drugiej z ustaw, regulującej bezpośrednio rynek hipoteki odwróconej w modelu sprzedażowym jest aktualnie procedowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Jestem przekonany, że pełna regulacja rynku hipoteki odwróconej w Polsce także w modelu sprzedażowym przyczyni się do znacznego rozwoju rynku co pozwoli nam trwale poprawiać wyniki finansowe – podkreśla Robert Majkowski, prezes Funduszu Hipotecznego DOM.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych