PARTNER PORTALU

Fundusz Mieszkań na Wynajem droższy od konkurencji

Czynsze za państwowe mieszkania na wynajem okazują się niekonkurencyjne wobec stawek rynkowych. Jest drogo.

Autor: WGN/Housemarket.pl 13 kwietnia 2015 09:44

Do oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem trafiło 75 dodatkowych mieszkań w wybudowanym specjalnie dla programu budynku przy ulicy Saperskiej w Poznaniu.Wbrew zapowiedziom, że czynszówki będzie można wynająć taniej o około 20-30 proc. wobec cen rynkowych, koszty wynajmu mieszkania od państwa utrzymują się na wysokim poziomie - utrzymują eksperci WGN.

Przykładowa oferta z nowej puli lokali, które będą dostępne na wynajem od 5 maja: 48 – metrowe, dwupokojowe mieszkanie jest do wynajęcia za 1990 zł miesięcznie, jeśli podpisujemy umowę na maksymalnie 23 miesiące i 1710 zł jeśli umowa dotyczy okresu od 24 do 48 miesięcy. Do tego należy doliczyć zaliczkę na opłaty eksploatacyjne – 165 zł oraz zaliczki na media (w okresie letnim 327 zł, w zimowym – 500 zł). Oznacza to, że najemca miesięcznie – w zależności od okresu najmu – będzie płacił za takie mieszkanie od 2100 do nawet 2650 zł. Sama stawka czynszu wynosi natomiast, w zależności od okresu, od 35 do 41 zł za metr kwadratowy miesięcznie.

Warto zaznaczyć, że akurat Poznań jest jednym z tańszych dużych miast w kraju, jeśli chodzi o ceny najmu mieszkań. W stolicy Wielkopolski nawet w dobrych centralnych lokalizacjach przeciętne stawki czynszów wynoszą około 30 – 32 zł od metra. We Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku jest to około 33 - 35 zł, a w Warszawie ponad 40 zł.  

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych