PARTNER PORTALU

Fundusz Mieszkań na wynajem nabiera rozpędu

Fundusz ma już zakontraktowane w sumie 2430 mieszkań, z czego teraz dostępnych jest 425 mieszkań w czterech lokalizacjach.

Autor: PolskieRadio.pl (Karolina Mózgowiec) 14 kwietnia 2016 14:23

Do 2020 roku BGK Nieruchomości chce oferować 20 tysięcy mieszkań na wynajem.

Mieszkania w ramach Funduszu można na razie wynajmować w Poznaniu, Piasecznie, Gdańsku, a od tygodnia także w Krakowie. W Poznaniu, który był pierwszą lokalizacją, 90 proc. mieszkań jest już wynajętych lub zarezerwowanych. W Piasecznie nieco mniej - 80 proc.

̶ Kolejne nieruchomości będą oddawane w tym i przyszłym roku – zapowiada Justyna Kwiek, rzecznik BGK Nieruchomości.

– Będą to dwa budynki w Warszawie i jeden w Poznaniu. W dalszej kolejności będą oddawane mieszkania we Wrocławiu i Katowicach. Z kolei na 2018 rok zapowiedziany jest budynek w Łodzi - mówi.

Celem Funduszu Mieszkań na Wynajem jest rozwój rynku najmu w Polsce.

 – Obecnie najem w Polsce to jedynie 4 proc. rynku mieszkaniowego, mówi Justyna Kwiek.

̶  Dla porównania średnia unijna to 20 proc., a w krajach zamożnych nawet połowa mieszkań to te wynajmowane, a nie kupowane. Fundusz Mieszkań na Wynajem jest pierwszym podmiotem, który rozwija najem instytucjonalny w Polsce, wprowadzając nową jakość i regulując ten rynek. Umowa z podmiotem instytucjonalnym daje stabilność, możliwość najmu długoterminowego, gwarancję stałego czynszu przez cały okres najmu. Oferujemy też niższe ceny przy dłuższym okresie wynajmowania – wyjaśnia Justyna Kwiek.

Fundusz Mieszkań na Wynajem działa na zasadach komercyjnych i rynkowych. Ceny mieszkań są porównywalne do cen mieszkań o podobnym standardzie w tej samej lokalizacji. ​

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych