PARTNER PORTALU

Gdańsk pod lupą RPO. Mieszkania komunalne trafiły na rynek wynajmu

Dziesięć mieszkań komunalnych w centrum Gdańska, po remoncie trafiło na rynek jako lokale do wynajęcia. Miasto chciało zarobić na remonty kolejnych lokali, ale pomysł sprawdził się średnio. Do tego wyjaśnień domaga się rzecznik praw obywatelskich.

Autor: Dziennik Bałtycki 28 sierpnia 2015 08:27

Jak pisze „Dziennik Bałtycki” magistrat przekazał komunalnej spółce Gdańska Infrastruktura Społeczna dziesięć 1- i 2-pokojowych lokali, położonych przy ul. Ogarnej, św. Ducha i Złotników.

Po remoncie lokale zostały przeznaczone na wynajem na zasadach wolnorynkowych dla turystów. Miasto liczyło rocznie na 100-150 tys. wpływów z tego tytułu. Rzecznik praw obywatelskich ma jednak wątpliwości, czy ten „ hotelarskie eksperyment” Gdańska nie stoi w sprzeczności z Ustawą o ochronie praw lokatorów

Przedstawiciele miasta tłumaczą, że mieszkania są małe i niefunkcjonalne dla stałych lokatorów. - Skala 10 lokali na ponad 18 tysięcy komunałek "nie wpływa na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych osób oczekujących na komunalne lokale mieszkalne" - dodaje w rozmowie z dziennikiem Aleksandra Krzywosz, prezes Gdańskiej Infrastruktury Społecznej, spółki która zarządza mieszkaniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych