PARTNER PORTALU

Gdańsk: TBS-y dla pracowników naukowych

Młodzi pracownicy naukowi Politechniki Gdańskiej będą mieli ułatwiony dostęp do mieszkań z zasobów Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego lub Towarzystwa Budownictwa Społecznego Motława.

Autor: HouseMarket.pl 17 grudnia 2015 10:12

Politechnika Gdańska i miasto Gdańsk podpisały porozumienie, które wspomoże pracowników uczelni w uzyskaniu samodzielnego mieszkania. Dzięki porozumieniu, podpisanemu na dwa lata z możliwością przedłużenia, młodzi pracownicy naukowi Politechniki Gdańskiej będą mieli ułatwiony dostęp do mieszkań z zasobów Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego lub Towarzystwa Budownictwa Społecznego Motława.

– Do dyspozycji uczelni będzie pięć mieszkań. Osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty wynajmu, nie będą musiały wnosić wkładu partycypacyjnego w budowę mieszkania, który obowiązuje większość uczestników programu budownictwa społecznego – tłumaczy Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Formuła działania TBS umożliwia samorządowi wchodzenie w relacje z lokalnymi instytucjami, takimi jak uczelnie wyższe, żeby ułatwić im sprowadzenie czy utrzymanie jak najlepszej kadry.

Jak informuje gdański ratusz, wkład partycypacyjny w gdańskich TBS-ach wynosi obecnie od ok. 40 tys. do 60 tys. zł, w zależności od wielkości mieszkania. Za użytkowanie 50-metrowego mieszkania trzeba zapłacić ok. 600 zł miesięcznie (czynsz za metr waha się miedzy 12 a 12,50 zł).

– Będzie to szansa na pozyskanie własnego mieszkania dla młodych pracowników PG. Chętnych nam nie zabraknie. O przydziale mieszkań decydować będzie komisja uczelniana na podstawie dwóch kryteriów: rokowań rozwoju naukowego doktoranta czy doktora oraz jego sytuacji materialnej i rodzinnej – przewiduje prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych