PARTNER PORTALU

Gdańsk walczy z nielegalną reklamą w mieście

Radni miasta Gdańsk powołają specjalne zespół, który opracuje zasady umieszczania reklam w mieście. To pierwszy krok w walce z nielegalną reklamą na ulicach.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 25 września 2015 11:09

Radni Gdańska debatowali na temat ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie Miasta Gdańska. To pierwszy krok w walce z wielkoformatową bądź nielegalną reklamą na ulicach miasta, z którą gdańscy urzędnicy, często bezskutecznie, od lat walczą. Przegłosowany projekt uchwały to pokłosie tzw. Ustawy krajobrazowej, która weszła w życie przed kilkoma dniami.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, który przedstawiał radnym założenia uchwały, poinformował, że już w październiku zamierza powołać specjalny zespół, który zajmie się wypracowaniem zasad umożliwiających uporządkowanie przestrzeni publicznej w mieście. Te poddane zostaną szerokim konsultacjom.

Więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych