PARTNER PORTALU

Gdańsk zaczyna remont mieszkań komunalnych

Gdański magistrat zamierza przeprowadzić w tym roku remont 300 mieszkań i przekazać je nowym lokatorom z listy osób oczekujących na lokale komunalne.

Autor: HouseMarket.pl 21 stycznia 2016 13:57

Zakres robót jest szeroki, bo lokatorzy, którzy opuścili mieszkania, często zostawiali je w opłakanym stanie: bez armatury, ze zdewastowanymi podłogami, zniszczoną stolarką okienną i drzwiową oraz wyrwanymi ze ścian instalacjami.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaapelował do pracowników Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, by skuteczniej nadzorowali miejskie mienie.
W pierwszej kolejności miasto wyremontuje 176 mieszkań.

W budżecie miasta w 2016 r. zarezerwowano na ten cel blisko 38 mln zł. Na same remonty lokali i budynków komunalnych wydanych zostanie około 21 mln zł. Gdańsk jest także właścicielem pojedynczych mieszkań we wspólnotach mieszkaniowych.

Jeżeli wspólnota podejmuje uchwałę np. o remoncie dachu czy klatki schodowej, miasto także musi partycypować w kosztach. Na takie dopłaty do funduszu remontowego przeznaczono prawie 15 mln złotych. Pozostałe 2 mln zł zostaną wydane na zagospodarowanie podwórek.

Jak szacuje gdański magistrat 8 mln zł ze wspomnianych 21 mln zł powinno wystarczyć na wyremontowanie w tym roku 300 mieszkań, które po zakończeniu prac mogłyby zostać zasiedlone.

– Byłby to wyraźny, duży skok w zakresie skracania kolejki oczekujących na mieszkania komunalne, socjalne i chronione – podkreśla prezydent Paweł Adamowicz.

W 2015 r. udało się przywrócić do miejskich zasobów 117 mieszkań. Remont jednego kosztuje średnio 35 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych