PARTNER PORTALU

Gdyńska inwestycja Trójki pod lupą prokuratury

Mieszkańcy gdyńskiej inwestycji Myśliwskie Tarasy, choć zapłaciła deweloperowi Trójka za lokale gotówką po kilkaset tysięcy złotych, od ponad roku nie mogą doczekać się przekazania aktów własności nabytych lokali. Sprawę bada prokuratura - podaje Dziennik Bałtycki.

Autor: Dziennik Bałtycki 26 maja 2015 09:13

Na skutek konfliktu z deweloperem oraz innymi mieszkańcami, którzy akty własności otrzymali i zawiązali wspólnotę mieszkaniową, w sześciu mieszkaniach odcięto już ogrzewanie i ciepłą wodę. Jeśli sytuacja szybko się nie rozwiąże, to samo grozi pozostałym lokatorom z ul. Myśliwskiej w Gdyni. Rodziny bez aktów własności twierdzą, że deweloper zobowiązał się ustnie do płacenia rachunków za media do czasu, aż przekaże obiecane dokumenty.

Maciej Leżuchowski, prezes zarządu Trójki, tłumaczy, że opóźnienia w przekazaniu aktów własności do lokali wynikają z niespodziewanego wzrostu kosztów realizacji inwestycji. Spowodowało to opóźnienia w spłacie kredytu bankowego. Stopniowo jednak bank zwalnia hipotekę pod nieruchomością. Przekazanie aktów to kwestia najbliższych tygodni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych