PARTNER PORTALU

Gdzie w Polsce pojawią się kolejne mieszkania?

Przyszłość rodzimego rynku nieruchomości wciąż prezentuje się w kolorowych barwach. Jakie kolejne inwestycje planują deweloperzy w 2018 roku? Sprawdziliśmy.

Autor: Alicja Pietrowska 25 stycznia 2018 09:00

Na rynku mieszkaniowym trwa ożywienie. Z raportów wynika także, że deweloperzy coraz więcej inwestują i rozpoczynają kolejne budowy. Sukcesywnie powiększają również swój bank ziemi. Jak wynika z danych GUS w październiku ubiegłego roku  firmy rozpoczęły tworzenie prawie 8 tysięcy lokali.  Ten trend wynika także z coraz większego popytu na mieszkania. Jakie kolejne inwestycje planują deweloperzy? 

Firma LC Corp w roku 2018 planuje wprowadzić do sprzedaży inwestycje w nowych lokalizacjach. Znajdzie się wśród nich m.in. osiedle Przy Mogilskiej w Krakowie. W ofercie dewelopera znajdą się również mieszkania, które powstaną w ramach kolejnych etapów budów rozpoczętych w ubiegłym roku, tj. osiedla Bastion Wałowa i Świętokrzyska Park w Gdańsku. 

Z kolei firma Polnord zapowiada realizację kolejnych inwestycji na terenie całego kraju, głównie w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. Pod koniec ubiegłego roku oferta mieszkaniowa dewelopera powiększyła się o nowe lokale w Łodzi i Gdańsku. Projekt Senatorska 29 w Łodzi to 246 mieszkań i lokali usługowych usytuowanych w kamienicy. W Gdańsku do sprzedaży trafiło natomiast 66 mieszkań w trzecim etapie inwestycji Fotoplastykon. 

Archicom w tym roku do sprzedaży odda kolejne etapy inwestycji zlokalizowanych we Wrocławiu, m.in. Olimpia Port, Cztery Pory Roku czy też Browary Wrocławskie. Deweloper planuje również rozszerzenie oferty o apartamenty nad rzeką i lofty w ramach kompleksu przy ulicy Jedności Narodowej. W sprzedaży pojawią się również zupełnie nowe projekty, m.in. we wrocławskich Krzykach, czy krakowskim Podgórzu.

Prace nad rozwojem oferty produktowej kontynuuje również Lokum Deweloper. Inwestor w 2018 roku planujemy poszerzyć naszą ofertę o dziesiąty etap inwestycji Lokum di Trevi w Krzykach-Tarnogaju we Wrocławiu. Wprowadzi do sprzedaży także drugi etap prestiżowego osiedla Lokum Vena położonego w sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego Starego Miasta. W ofercie znajdą się również kolejne etapy projektów w Krakowie – osiedla Lokum Vista i Lokum Siesta. Zupełnie nowa inwestycja wyrośnie natomiast przy ulicy Klimeckiego w Krakowie.

Home Invest natomiast właśnie rozpoczął sprzedaż mieszkań na osiedlu Willa Ochota przy ulicy Mszczonowskiej w Warszawie. W ofercie tej inwestycji znajdą się kawalerki, a także funkcjonalne i komfortowe mieszkania dwu i trzypokojowe. Deweloper w tym roku zamierza również wprowadzić na rynek kilka nowych inwestycji w innych dzielnicach Warszawy, w tym na Woli przy ulicy Okopowej, na Bielanach przy ulicy Przy Agorze, a także wieloetapowy projekt Warszawski Świt położony na pograniczu Pragi Północ i Targówka. 

Eco Classic w pierwszym półroczu tego roku wprowadzi do sprzedaży piaty etap inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku. Od niespełna roku w zawieszeniu są dwie nowe inwestycje w innym mieście, co jest związane z barakiem decyzyjności urzędów.  

Flagową inwestycją w bieżącym roku firmy Atlas Estates będzie osiedle mieszkaniowe przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli. Obecnie trwają prace nad wyborem generalnego wykonawcy tego projektu. W ramach inwestycji powstanie 251 mieszkań, z których najmniejsze będą miały powierzchnię 31 mkw., a największe 93 mkw. 

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych