PARTNER PORTALU

GEO: koniec roku obiecujący dla deweloperów

Najbliższe miesiące na rynku deweloperskim nie zaskoczą wielkimi zmianami, będzie to raczej okres kontynuacji trendów z pierwszej połowy roku.

Autor: HouseMarket.pl 06 października 2015 08:13

Podaż utrzyma się na stosunkowo wysokim poziomie i będzie równoważona wysokim popytem. Pod koniec  roku można spodziewać się niewielkiego zwiększenia popytu spowodowanego zmianą wysokości wkładu własnego - od 2016 roku wzrośnie on z 10 do 15 proc.

- Zmian nie zauważymy także na rynku kredytów hipotecznych. Dominować będą inwestycje popularne, ale o coraz wyższym standardzie. Spodziewać się można zwiększenia zainteresowania programem MdM co związane będzie z wprowadzonymi zmianami i wzrostem liczby potencjalnych beneficjentów programu - mówi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej GEO. - Zmiany mogą być najbardziej widoczne w mniejszych miejscowościach gdzie rynek deweloperski często jest słabo rozwinięty, a tym samym możliwy jest odpływ klientów do indywidualnych sprzedawców z rynku wtórnego, który również objęto programem MdM. Na największych rynkach czyli w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu wprowadzone zmiany w niewielkim stopniu wpłyną na podaż.

Wzrastająca zdolność kredytowa Polaków, korzystne obniżenie stóp procentowych, a także migracje społeczeństwa dobrze wróżą dalszemu rozwojowi rynku budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych