PARTNER PORTALU

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył dymisję i została ona przyjęta - poinformował w środę zespół prasowy resortu infrastruktury i budownictwa. Pracami urzędu, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, będzie kierował dotychczasowy zastępca GINB.

Autor: PAP 16 grudnia 2015 17:57

"Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył, za pośrednictwem ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, dymisję na ręce prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Dymisja została przyjęła" - napisano w środowym komunikacie.

Dodano, że od środy pracami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego będzie kierował dotychczasowy wiceszef urzędu Jacek Szer. "Będzie on kierował urzędem do momentu obsadzenia stanowiska GINB w drodze otwartego konkursu, przeprowadzonego zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane" - poinformowano.

Cytowany w komunikacie minister Andrzej Adamczyk zapewnił, że praca Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przebiega bez zakłóceń. "Nie są również przewidziane zmiany w terenowych strukturach architektoniczno-budowlanych i nadzorze budowlanym" - zaznaczono.

Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego powołuje i odwołuje premier. Powoływany jest on spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych