PARTNER PORTALU

Gmina wynajmuje mieszkania w dawnej szkole

Prezydent Bytomia Damian Bartyla wyznaczył w budynkach przy ul. Oświęcimskiej lokale mieszkalne do zasiedlenia przez małżeństwa z dziećmi i osoby wychowujące dzieci.

Autor: HouseMarket.pl 08 lutego 2016 15:52

Jak przypomina bytomski magistrat, przekazany 21 stycznia tego roku budynek przy ul. Oświęcimskiej składa się z trzech segmentów, które kompleksowo przebudowano nadając im funkcje mieszkalne. Pieniądze na modernizację obiektu, który kiedyś był szkołą, pochodziły z budżetu miasta.

Na nowych lokatorów czekają mieszkania, których powierzchnia waha się od około 25 mkw. do około 90 mkw. Lokale otrzymały osoby, które posiadają uprawnienia do otrzymania mieszkania z komunalnego zasobu gminy.

 W budynkach przy ul. Oświęcimskiej 29 prezydent wyznaczył 20 lokali, a przy ul. Oświęcimskiej 31 A – dwa lokale przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania, z uwagi na sytuację demograficzną miasta, zostały przeznaczone na rzecz osób, które nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych, w szczególności małżeństw z dziećmi i osób wychowujących dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych