PARTNER PORTALU

Grunt to inwestycja. Doskonały wynik sprzedaży działek w Łodzi

W 2016 r. Łódź sprzedała nieruchomości za 131 mln zł. To rekord w historii miasta. Poprzedni padł w 2015 r., gdy uzyskano 96 mln zł – pisze www.dzienniklodzki.pl.

Autor: www.dzienniklodzki.pl 05 stycznia 2017 09:57

W budżecie Łodzi na 2016 r. zapisano dochód ze sprzedaży nieruchomości na kwotę 108,6 mln zł. Realizacja założeń przeszła oczekiwania, ponieważ do kasy miasta wpłynęło prawie 131 mln zł. To rekord w historii Łodzi. Było to możliwe dzięki sprzedaży dwóch hektarów między nowym dworcem Łódź Fabryczna i EC1 za 85,2 mln zł netto.

Cena wywoławcza terenu nazwanego w przetargu szlakiem między Łodzią i Koluszkami wynosiła 60 mln zł. Oprócz tej transakcji udało się sprzedać dwie działki za znaczne kwoty. To teren 1,5 hektara u zbiegu al. Piłsudskiego i Rydza-Śmigłego za 6,5 mln zł, a także działki o łącznej powierzchni prawie 2,5 hektara przy ul. Ustronnej za blisko 8,4 mln zł.

Wpływy podbiła również działka przy Paradnej o powierzchni 6,7 tys. mkw. sprzedana za 2,5 mln zł i nieruchomość u zbiegu Nowomiejskiej 14 i Ogrodowej 4 sprzedana za 2 mln zł. Niewiele tańsza była nieruchomość przy Piotrkowskiej 94, którą miasto sprzedało za 1,9 mln zł - pisze www.dzienniklodzki.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych