PARTNER PORTALU

Grupy osiedlowe na straży bezpieczeństwa w dzielnicach

Celem programu „Bezpieczne osiedle” jest poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie dzielnic Warszawy. Mieszkańcy działający w grupach osiedlowych pomagają w ustaleniu miejsc, które mogą być zagrożeniem dla innych.

Autor: HouseMarket.pl 21 lutego 2017 16:39

Stołeczny ratusz docenił aktywnych mieszkańców, którzy pracują na rzecz lokalnych społeczności. W Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczono dyplomy i podziękowania dla członków grup osiedlowych realizujących cele programu „Bezpieczne osiedle".

Program zakłada, że współpraca policji, straży miejskiej, przedstawicieli ratusza oraz mieszkańców, powinna przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnych społeczności.

- Zleżało mi bardzo na zorganizowaniu tego spotkania, aby państwu osobiście podziękować  za poświęcenie swojego czasu i pracę na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w państwa dzielnicy – powiedziała na spotkaniu Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

To mieszkańcy wiedzą najlepiej co im dokucza na osiedlu, ulicy dojazdowej, w otoczeniu szkoły czy przedszkola. Pracując w grupach osiedlowych zgłaszają zdarzenia, które mogą wpływać na brak poczucia bezpieczeństwa sąsiadów.

Ewa Gawor podkreśliła dobrą współpracę z policją. – Dzięki miejskiemu dofinansowaniu na ulice Warszawy wychodzą funkcjonariusze na służby ponadnormatywne. Policjanci kierowani są na patrole do miejsc czy rejonów, które często wskazywane są przez państwa jako potencjalnie niebezpieczne - dodała dyrektor Gawor.

Jak przypomina stołeczny ratusz, w 2016 r. działało 127 grup osiedlowych, które spotkały się 726 razy i przeprowadziły 867 wizji lokalnych. Do najbardziej uciążliwych zjawisk niezmiennie od wielu lat zaliczyć należy: osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych, niebezpieczne psy, grafficiarze, handel uliczny, miejsca sprzedaży alkoholu, zakłócanie ciszy nocnej.

Najwięcej spraw do realizacji przyjęły delegatury na Mokotowie – 329, Ursynowie – 275, Targówku – 242 i Woli – 218.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych