PARTNER PORTALU

Hamulec czy gaz? Co czeka rynek mieszkaniowy w Polsce

Boom na polskim rynku mieszkaniowym trwa, a deweloperzy biją nowe rekordy. Jak długo potrwa ten stan? I jak rynek poradzi sobie po odłączeniu „dopalacza” w postaci programu „MdM”? - na te i inne pytania dotyczące rynku mieszkaniowego w Polsce poszukamy odpowiedzi w trakcie sesji „Budownictwo mieszkaniowe w Polsce” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Autor: HouseMarket.pl 25 kwietnia 2017 09:00

Od kilku lat rynek mieszkaniowy bije własne rekordy - zarówno pod względem liczby ukończonych inwestycji, jak i pozwoleń na budowę kolejnych. Początek tego roku zaskoczył jednak wszystkich. W minionym kwartale nie dość, że padły nowe rekordy sprzedaży, to osiągnięto historyczny wynik. Według najnowszego raportu GUS „Budownictwo mieszkaniowe − marzec 2017” w trzech pierwszych miesiącach roku oddano do użytku 40 344 mieszkań – tj. o 7,8 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 44 206, notując tym samym wzrost o 28,9 proc. Dobrą passę notuje również produkcja budowlano-montażowa. Od stycznia do marca br. produkcja wzrosła o 3,9 proc. niż przed rokiem, zaś w samym marcu o 17,2 proc.

Jak długo potrwa hossa? Jak faktycznie wygląda siła nabywcza Polaków, jeśli chodzi o mieszkaniowe zakupy? I jak rynek poradzi sobie z wygaszeniem rządowego programu wsparcia Mieszkanie dla Młodych, czy nowym programem Mieszkanie Plus? – o tym będziemy rozmawiać w trakcie sesji „Budownictwo mieszkaniowe w Polsce” w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017.

W dyskusji zaplanowanej na 11 maja, 13.30-15.00, wezmą udział m.in.: Mirosław Barszcz, prezes zarządu, BGK Nieruchomości SA, Andrzej Bogusz, członek zarządu, Xcity Investment Sp. z o.o., Piotr Gromniak, wiceprezes zarządu, Echo Investment oraz Grzegorz Kiełpsz, przewodniczący rady nadzorczej Dom Development SA, prezes zarządu, Polski Związek Firm Deweloperskich.

 Pełna agenda Kongresu dostępna jest na www.eecpoland.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych