PARTNER PORTALU

Hochtief liczy na współpracę w segmencie mieszkaniowym

Hochtief Polska jest zainteresowany aktywnym udziałem w projektach partnerstwa publiczno-prywatnego - również w segmencie mieszkaniowym.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 28 kwietnia 2016 13:20

- Podzielamy ogólne odczucie, że PPP w Polsce mogłoby rozwijać się bardziej dynamicznie. Ale tak jak w wielu innych krajach, które wcześniej wdrażały tę formę realizacji celów publicznych, pokonywanie różnych barier formalnych i tych tkwiących w naszej mentalności zajmuje sporo czasu - wskazał Henryk Liszka, prezes spółki.

W segmencie nieruchomości mieszkaniowych prezes zwrócił uwagę, że na wysokim poziomie utrzymuje się tempo rozwoju.

- Obawy co do negatywnego wpływu na te inwestycje wyższego obowiązkowego wkładu własnego oraz wyższych marż kredytów hipotecznych nie sprawdziły się. Deweloperzy zapowiadają kolejne nowe inwestycje - podkreślił Liszka.

- To obszar, który stanowił i nadal będzie stanowić ważną część naszego przerobu. Na dalsze tempo rozwoju inwestycji mieszkaniowych może mieć wpływ nowa ustawa o gruntach rolnych - dodał.

Hochtief Polska realizuje, m.in. dwa etapy osiedla Riviera Park w Warszawie dla Marvipolu oraz drugi etap katowickiej inwestycji Dom w Dolinie Trzech Stawów dla Okam.

W 2015 r. Hochtief odnotował 21,1 mld euro przychodów, a zysk netto wyniósł 208 mln euro. Na całym świecie grupa zatrudnia ok. 44 tys. pracowników.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych