Housemarket Forum Silesia 2020Housemarket.pl - 15 stycznia 2020 18:11


6-7 lutego 2020 r. w Katowicach, w ramach 4 Design Days (6-9 lutego 2020 r.) odbędzie się  Housemarket Forum Silesia 2020 oraz regionalne Property Forum Katowice.

Jak i gdzie chcą mieszkać ludzie na Górnym Śląsku? Jaki jest potencjał rynku mieszkań w tej części kraju? Gdzie deweloperzy widzą największy potencjał? Jak wygląda polityka mieszkaniowa miasta? Mieszkania, biura, hotele – jak wydobyć najlepsze z zapomnianych murów? Gdzie powstaną tanie mieszkania i czy rządowy program zaspokoi mieszkaniowe potrzeby regionu?

Aby porozmawiać na te tematy, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Housemarket Forum Silesia 2020.

Częścią Housemarket Forum Silesia 2020 będzie finał V edycji konkursu Housemarket Silesia Awards 2020, w którym wręczymy statuetki za najlepsze inwestycje mieszkaniowe zrealizowane na Śląsku do końca 2019 roku. Nagrodzimy w kategoriach: LOFTY I APARTAMENTY, ZIELONE OSIEDLE, ARCHITEKTURA, DOMY JEDNORODZINNE, OSIEDLE PRZYJAZNE RODZINIE, DEWELOPER.

Jaką rolę w rozwoju miasta odgrywają inwestycje komercyjne – co wyszło, a nad czym trzeba pracować? Deweloper 2.0. – jak zmieniła się rola dewelopera w budowaniu nowoczesnego ośrodka? Jak tworzyć miasto szczęśliwych ludzi – nowoczesne, ekologiczne oraz przyjazne dla mieszkańców i biznesu? O tym wszystkim chcemy rozmawiać podczas Property Forum Katowice, spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP SA.

Wśród uczestników Property Forum Katowice oraz Housemarket Forum Silesia 2020 będą przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

6 lutego 2020 r. | 10.00-11.30

sesja inauguracyjna
Property Forum Katowice

Sztuka zbliżania śląskich miast
Metropolia to lokomotywa wzrostu gospodarczego regionu – jak zaprojektować gospodarkę na miarę XXI wieku – wygodną i przyjazną dla mieszkańców oraz bez barier dla biznesu. Infrastruktura, komunikacja, zagospodarowanie przestrzenne – jak zmienia się Śląsk i profil gospodarczy tego regionu? Co planują władze? Na jakie sektory i technologie postawić?

6 lutego 2020 r. | 12.00-13.00

sesja dyskusyjna
Property Forum Katowice

Nieruchomości. #10years challenge na rynku nieruchomości. Jak inwestycje komercyjne zmieniły oblicze Katowic
Stolica Górnego Śląska przeszła olbrzymią metamorfozę. Dziś to miasto wybierają najwięksi międzynarodowi inwestororzy i główni gracze rynku nieruchomości. Jaką rolę w rozwoju miasta odgrywają inwestycje komercyjne – co wyszło, a nad czym trzeba pracować? Deweloper 2.0. – jak zmieniła się rola dewelopera w budowaniu nowoczesnego ośrodka miejskiego? Jak tworzyć miasto szczęśliwych ludzi – ekologiczne oraz przyjazne dla mieszkańców i biznesu? Rola dialogu samorządu z biznesem.

6 lutego 2020 r. | 16.00-17.00

prezentacje/wystąpienia
Property Forum Katowice

#onstage. Te nieruchomości zmieniają Śląsk
Na scenę Property Forum Katowice zaprosimy twórców najnowszych projektów nieruchomościowych w mieście i regionie.

6 lutego 2020 r. | 19.00

Gala Property Design Awards 2020
Property Design Awards 2020, to konkurs dla najlepszych nieruchomości komercyjnych i publicznych ostatniego roku. Deweloperzy nieruchomości komercyjnych uwierzyli w siłę projektu architektonicznego i niepowtarzalnego designu. A ostatnia dekada to dla projektowania takich obiektów nie tyle ewolucja, co rewolucja. Dziś w cenie jest aranżacja i wyposażenie na wysokim poziomie, ale też poszanowanie tradycji miejsca, w którym powstaje inwestycja. Takie projekty chcemy nagradzać nagrodą Property Design Awards 2020.

 7 lutego 2020 r. | 10.00-11.30

sesja dyskusyjna
Property Forum Katowice

Biura. Najpierw człowiek, potem funkcja, na końcu budynek – jakie biura buduje się dziś w Katowicach?
Apetyt najemców i inwestorów na biura w Katowicach motywuje deweloperów do intensywnego działania. Czy dynamika rozwoju tego rynku nadal będzie rosła w tak dużym tempie? Jak ewoluował katowicki sektor biurowy i jakie inwestycje szykują deweloperzy? Czym pracodawcy i deweloperzy kuszą pracowników?

7 lutego 2020 r. | 12.00-13.00

sesja dyskusyjna
Property Forum Katowice

Hotele. Rozpędzone biznesowo Katowice kuszą hotelarzy
Katowicki sektor hotelowy rośnie dzięki turystyce biznesowej, wystawienniczej oraz eventowej. Co się buduje, na ile hoteli jest jeszcze miejsce, jak budować mocne i stabilne filary dla branży?

7 lutego 2020 r. | 10.00-11.30

sesja inauguracyjna
Housemarket Forum Silesia

Region z klimatem do życia
Jak i gdzie chcą mieszkać ludzie na Górnym Śląsku? Deweloperzy mieszkaniowi budują w regionie odważnie i na coraz większą skalę. Jaki jest potencjał rynku mieszkań w tej części Polski? Hot lokalizacje – gdzie deweloperzy widzą największy potencjał? Jeden region – dużo możliwości – deweloperzy zaskakują różnorodną ofertą. Dostępność gruntów i polityka mieszkaniowa miasta a plany deweloperów.

Podczas sesji odbędzie się również wręczenie wyróżnień Housemarket Silesia Awards 2020

7 lutego 2020 r. | 14.00-15.30

sesja dyskusyjna
Housemarket Forum Silesia

Potencjał inwestycyjny kamienic
Burzyć czy rewitalizować? Mieszkania, biura, hotele – jak wydobyć najlepsze z zapomnianych murów?

sesja dyskusyjna

Housemarket Forum Silesia

Mieszkanie Plus
Gdzie powstaną tanie mieszkania? Czy rządowy program zaspokoi potrzeby mieszkaniowe?


Państwa uwadze polecamy również sesje:

6 lutego 2020 r. | 12.00-13.00
prezentacje, wystąpienia
#onstage. Biurowce

6 lutego 2020 r. | 14.00-15.30
sesja dyskusyjna
#architecturechallenge. Biurowce
Nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania, zielone dachy, przyjazne otoczenie. Jak tworzy się biurowce XXI wieku?

7 lutego 2020 r. | 10.00-11.30
prezentacje, wystąpienia
#onstage. Biura
Tym żyła branża biurowego designu w 2019 roku. Oto najgłośniejsze wnętrza biurowe ostatniego roku. Prezentacje architektów i inwestorów.

prezentacje, wystąpienia
#onstage. Coworking
Oto najnowsze przestrzenie coworkingowe w Polsce. Tu główną rolę gra design. Prezentacje architektów i inwestorów.

7 lutego 2020 r. | 14.00-15.30
sesja dyskusyjna
#designchallenge. Biura
Przestrzenie do pracy nie boją się leżaków i huśtawek – jak je projektować? Coworking podkręca apetyt na ładne biura – oto trendy w biurowym designie.