PARTNER PORTALU

Housemarket Forum Silesia: Polacy chcą mieszkać wygodniej

O uwarunkowaniach współczesnego budownictwa mieszkaniowego i czynnikach determinujących rozwój rynku nieruchomości rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego „Od wielkiej płyty, przez mieszkaniowe getta, po ikony architektury. Jak mieszkają Polacy?”. Odbył się on 16 lutego br. w ramach HouseMarket Forum Silesia na 4 Design Days.


Autor: housemarket.pl 21 lutego 2018 11:00

Uczestnicy dyskusji byli zgodni, że na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza dokonała się wyraźna zmiana w postrzeganiu kierunków rozwoju budownictwa mieszkaniowego, jak również wspólnie podkreślali, że kluczowe dla harmonijnego rozwoju miast jest opracowanie przez samorządy profesjonalnych planów urbanistycznych. Każdy z nich wskazywał przy tym na inne aspekty funkcjonowania rynku mieszkaniowego.

Olgierd Dziekoński mówił o roli społecznej odpowiedzialności biznesu i konieczności realizowania inwestycji w duchu budownictwa zrównoważonego. Z kolei Marcin Goncikowski wskazywał na pryzmat funkcjonalności w projektowaniu osiedli mieszkaniowych, a Damian Kałdonek określił perspektywy dla rewitalizacji centrów śląskich miast.

Podczas panelu poruszano także kwestie postępującego zagęszczenia centrów aglomeracji, preferencji mieszkaniowych Polaków, a także dyskutowano na temat czynników decydujących o wyborze oferty deweloperskiej.

W dyskusji wzięli udział: Olgierd Dziekoński, architekt; Patrycja Geppert-Sechman, specjalista ds. umów i sprzedaży w firmie Apstar; Marcin Goncikowski, Kuryłowicz & Associates; Damian Kałdonek, właściciel i główny projektant w firmie PROjARCH oraz Krzysztof Lasoń prezes firmy Millenium Inwestycje).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych