PARTNER PORTALU

II linia metra zmienia warszawski rynek nieruchomości

Druga linia metra jest katalizatorem zmian na stołecznym rynku mieszkaniowym i powodem zwiększonego zainteresowania rejonami po prawej stronie Wisły.

Autor: HouseMarket.pl 08 kwietnia 2015 22:22

Dokładnie miesiąc od otwarcia centralnego odcinka II linii metra widać, że największa inwestycja infrastrukturalna miasta pozytywnie wpływa na rozwój dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Wyraźne zmiany zachodzą nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie podziemnej kolejki, ale również np. na Targówku.

- Po otwarciu drugiej linii metra obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania klientów zakupem mieszkań w tej części Warszawy  – mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu spółki Dom Development S.A., która realizuje największe osiedle na Targówku Elsnerowie w sąsiedztwie Zacisza – Osiedle Wilno, w którym powstanie łącznie niemal 2,5 tys. mieszkań. – Mieszkańcy stolicy dostrzegli, że mogą mieć mieszkanie w inwestycji doskonale skomunikowanej ze Śródmieściem i resztą Warszawy, za rozsądną kwotę i dodatkowo mając możliwość skorzystania z rządowych dopłat - programu Mieszkanie dla Młodych.

Zdaniem dewelopera podniesieniu jakości życia m.in. na Targówku sprzyjać będzie również realizacja Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Władze Warszawy przeznaczyły 1,4 mld zł na rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki, które dodatkowo ożywią prawą stronę Wisły. W planach rewitalizacyjnych znajdują się m.in. uruchomienie centrum aktywności lokalnej przy ul. Siarczanej, czy budowę nowej hali sportowej przy ul. Remiszewskiej. Kolejne planowane systemowe inwestycje infrastrukturalne, takie jak przedłużenie II linii metra na Targówek i budowa Trasy Świętokrzyskiej dodatkowo połączą dzielnicę z sercem stolicy.

- Wszyscy czekamy na dalszy rozkwit tej części Warszawy, który umożliwią działania rewitalizacyjne i dalsza rozbudowa infrastruktury. Dzięki temu Targówek stanie się jednym z atrakcyjnych miejsc stolicy – nie ma wątpliwości Jarosław Szanajca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych