PARTNER PORTALU

Infrastruktura oświatowa zwiększa atrakcyjność inwestycji

Deweloperzy deklarują, że najwięcej mieszkań kupują osoby do 35 roku życia. Jest to graniczny rok, do którego można skorzystać z dopłaty w MdM. Dla tych osób, oprócz lokalizacji i ceny za mkw., ważne są dodatkowe czynniki, m.in. bliskość przedszkoli i szkół.

Autor: housemarket.pl 08 maja 2015 13:47

Przy zakupie działki pod inwestycję deweloperzy dokonują dokładnej analizy miejsca, sprawdzając, czy potencjalnym klientom będzie żyło się tutaj wygodnie.

– Przed wybudowaniem nowego osiedla starannie sprawdzamy, czy miejsce, które wybraliśmy, będzie dobrą lokalizacją dla rodzin. Ważne czynniki to m.in. zaplecze usługowo-handlowe oraz placówki edukacyjne – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M. Okazuje się także, że dużą grupę kupujących mieszkania stanowią osoby młode, które kończą studia i chcą „być na swoim” – Ponad połowa naszych mieszkańców to osoby młode,, które skorzystały z dopłaty w ramach MdM i planują powiększenie rodziny. Infrastruktura oświatowa to ważny czynnik gdyż większość mieszkańców ma dzieci i w wieku przedszkolnym i szkolnym – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom.

Kupując mieszkanie, warto prześledzić, czy w pobliżu znajdują się placówki przedszkolne. Im więcej takich miejsc, tym większa szansa na to, że znajdzie się miejsce dla dziecka w pobliżu domu i uniknie się uciążliwego przebijania przez miejskie korki. Na poznańskim Dębcu powstaje właśnie siódme przedszkole – W pobliżu Red Parku możemy z powodzeniem wybierać spośród ofert przedszkoli, potencjał edukacyjny Dębca jest naprawdę duży. Dziecko będzie mogło kontynuować edukację w pobliżu domu na każdym etapie nauczania – mówi Roma Pikulska, marketing manager RED-Real Estate Development.

Nie tylko przedszkola są ważne. Dobrze, jeżeli w pobliżu znajduje się też szkoła podstawowa. – Rodzice często długo pracują i nie mają czasu odbierać dziecka ze szkoły. Naprzeciwko naszej inwestycji znajduje się Szkoła Podstawowa nr 10, a także przejście dla pieszych. Starsze dziecko z powodzeniem może samo wrócić do domu – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Czasami szkoła znajduje się tuż pod domem – W najbliższej okolicy naszej inwestycji znajduje się osiem szkół podstawowych. Ogromnym plusem jest też komunikacja miejska, która dowozi młodzież do Poznania w dwadzieścia minut – dodaje Renata Glista, właściciel RGR Developer. Na aspekt komunikacji uwagę zwraca także Maciej Bartczak z KM Building. Jak zaznacza w Brodowie czy Bninie infrastruktura oświatowa jest bogato rozwinięta. – Szkoły znajdują się blisko naszych inwestycji, z kolei do placówek oświatowych położonych nieco dalej, dojeżdżają gimbusy. Staramy się również zadbać o to, by przy naszych inwestycjach powstawały przystanki autobusowe – deklaruje współwłaściciel KM Building.

W przypadku szkół ponadgimnazjalnych czy wyższych rzecz ma się nieco inaczej. Tu bowiem trudno sprecyzować jakiego wyboru za kilka lat dokona nasze dziecko. Jeśli dzieci są już dorosłe, a rodzice przymierzają się do zakupu nowego mieszkania czy domu, dobrze będzie sprawdzić przystanki komunikacji miejskiej w pobliżu inwestycji, umożliwi to swobodny dojazd na zajęcia. – Na Ogrodach znajdują się dobre poznańskie ogólniaki, ale też jeden z głównych wydziałów UAM-u. Wielu młodych mieszkańców naszego osiedla jeździ na zajęcia rowerem– mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych